Dizi Haberleri

Game of Thrones’un 7. Sezonuna Dair Neler Biliyoruz?

game-of-thrones-banner

Game of Thrones efsanevi bir sezon finaliyle televizyona ara vermiş durumda. Uzun bir süre bekleyiş içerisinde 7. sezonu bekleyeceğiz. Yapımcılar da yeni sezon için beklentilerimizi de yüksek tutmaya devam ediyor.

Şu bir gerçek ki, Game of Thrones artık kitapların gidişatından kopmuş durumda. George R. R. Martin’in sıklıkla dizinin yaratıcılarıyla görüşüp fikir verdiği biliniyor. Kitapla dizi farklı gitse de, önümüzdeki sezonda yaşanacakların kitaplara etki etmeyeceği açıklandı. Ama dizi ve kitabın sonlarının aynı olacağına dair ilk ışıklar da yandı.

San Diego Comic Con’da düzenlenen Game of Thrones panelinde, serinin geleceğine dair yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Serinin 7. sezonu sadece 7 bölüm sürecek. Serinin yapımcısı David Benioff’un açıklamasına göre artık gerçekten de kış geldi. Çekimler hızla devam ediyor. Ancak Şubat 2017’ye kadar çekimlerin bitmeyeceği belirtiliyor.

game-of-thrones-sezon-finali-gorsel-004

Normal şartlar altında Game of Thrones nisan ayı içerisinde başlıyordu. Bu sefer yaz aylarında gösterime gireceği belirtiliyor. Serinin 7. sezonunun kısa sürecek olmasının arkasında yatan gerçek sebep nedir, henüz bilinmiyor. Ancak George R. R. Martin’in romanlarından çok fazla uzaklaşmamak için olduğu düşünülüyor.

Yeni sezonun gidişatına dair çok net bilgiler verilmese de, yapım sürecine ilişkin hazırlanan fragmandan bazı ipuçları yakalayabiliyoruz. Özellikle Lannister bayraklarının görkemli bir biçimde açılıyor oluşu, King’s Landing’in artık tamamen Lannister himayesi altına alındığını kanıtlıyor. Cersei, 7 krallığın kraliçesi olarak taç giyse de, topraklardaki kargaşayı nasıl önleyecek merakla bekliyoruz.

sansa-stark-game-of-thrones

Öte yandan kuzeyde de bazı karışıklıklara şahit olabiliriz. Kuzey’in Koruyucusu unvanını alan Sansa’nın, tahtta hiçbir gözü olmadığını açıkça gördük. Littlefinger’ın Demir Tahtı ele geçirmeye çalıştığını da sonunda kendi ağzından duymuştuk. Sansa’nın daha karanlık bir yol seçeceği ve taht oyunlarının nasıl yapılacağını herkese kanıtlayacağı düşünülüyor.

R+L=J teorisinin kanıtlanmasının ardından Sansa ve Jon arasında bir aşkın filizlenmesine yönelik birçok yorum ortaya çıktı. Sonuçta aynı babadan doğmadıkları anlaşıldı. Ama Sansa’yı canlandıran Sophie Turner’ın şaka yollu açıklamasına göre Jon her ne kadar kırmızı saçlı kadınlardan hoşlansa da, böyle bir şey asla yaşanmayacak. Bunun yerine şaşırtıcı politik oyunlarla karşılaşabileceğimiz belirtiliyor.

Aşağıda Game of Thrones’un 7. sezonu için hazırlanan ve yapım aşamasını anlatan fragmanı izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  The Witcher Dizisinin Bölüm İsimleri Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu