Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Game of Thrones Yıldızı Kanseri Yendi!

Game of Thrones Yıldızı Kanseri Yendi!

game-of-thrones-banner

Game of Thrones’da korkutucu bakışları ile tüm izleyicilerin kafasına kazınan cellat Ilyn Payne karakterini canlandıran Wilko Johnson, kanseri tamamen yendiğine dair açıklama yaptı. 2013 yılının başında ölümcül derecede pankreas kanseri teşhisi konulan 67 yaşındaki ünlü aktör, doktorların yardımı ile iyileşti.

Wilko Johnson’ı her ne kadar Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Ilyn Payne karakteri ile tanıyor olsak da, kendisi 70’li yıllara damgasını vurmuş,  Pub Rock türünde müzikler yapan Dr. Feelgood grubunda bir dönem gitaristlik yapmıştı. Dr. Feelgood ile 4 albüm boyunca çalışan Johnson’ın hayattaki en büyük tutkusu müzik olmuştu.ilyn-payne

Game of Thrones’un gaddar celladı için sinsi ve deli bakışlı bir oyuncu aranıyordu. Wilko Johnson rolü kaparak bir anda Game of Thrones dizisinde kafamıza kazınan karakterlerden biri haline geldi.

Ne yazık ki, geçtiğimiz yılın başında kendisine pankreas kanseri teşhisi kondu. Kanser oldukça ölümcüldü. Kemoterapi tedavisini kabul etmeyen Johnson, 11 saat süren ameliyat sonrasında hayata döndü desek yeridir.

Ameliyat sonrasında BBC News’a konuşan Wilko Johnson “Alınan tümör bir bebeğin boyutundaydı. Öte yandan, hepsini aldılar. Beni iyileştirdiler” sözleriyle, hislerini paylaştı.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un 5. Sezonundan Kötü Haber!

wilko-johnson

Cambridge’de bulunan Addenbrooke’s Hastanesi’ndeki kanser uzmanı doktorla yapacağı görüşmeye gitmeden önce kendisini ölüme hazırladığını söyleyen oyuncu, kariyeri için bu yılın son olacağını düşünmüş. Ameliyatın başarılı geçmesi, Wilko Johnson’a hayata yeni bir bakış açısı kazandırmış.

Game of Thrones’un önümüzdeki sezonunda rol alıp, almayacağını bilmediğimiz Wilko Johnson’a buradan geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. Umarız, kazandığı bu yeni hayat görüşünü müziğine yansıtarak, bizlere ölümsüz parçalar kazandırmaya devam eder.