Dizi Haberleri

Game of Thrones En Az 8 Sezon Olabilir

game-of-thrones-banner

Dünyanın en çok izlenen dizisi olan ve HBO kanalının da amiral gemisi olan fantastik dizi Game of Thrones, beklediğimizden daha uzun süre devam edebilir.

Dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss, dizinin 7 sezon olacağını daha önceleri belirtmişlerdi. George R.R. Martin’in de kafasındaki 7 kitaplık seri, tam olarak 7 sezonluk bir dizi olacaktı ancak HBO daha fazlasını istiyor.

Benioff ve Weiss, “Dizinin 7 sezon olması dizinin tam kıvamında olmasını sağlayacak. Sonuçta 7 tanrı var, 7 krallık var ve dizi de 7 sezon olsun,” demişlerdi ancak HBO’nun yapımlardan sorumlu başkanı Michael Lombardo bu duruma pek sıcak bakmıyor.

Lombardo, Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nde yaptığı açıklamada, “Dizinin 7. sezonda biteceğine dair yaptığımız bir anlaşma yok. Asıl soru, 7. sezondan sonra daha ne kadar devam edeceğimiz. Benioff ve Weiss de, 6. sezondan sonra en az 2 sene daha dizinin devam etmesi gerektiğini hissediyorlar. Bizim yapmamız gereken şey onları ikna edebilmek. Biz de tam bununla uğraşıyoruz,” dedi.

game-of-thrones-comic-con-2014

Bilindiği üzere George R.R. Martin, Game of Thrones’un geçmişi anlatabilecek bir dizi yapım haklarını, ileride başka bir proje olursa diye elinde tutuyor. Bu nedenle dizide de geçmişe yönelik çok fazla bilgi verilmiyor. Lombardo’ya, Game of Thrones’un geçmişinin anlatılacağı başka bir projeye sıcak bakıp bakmadığı sorulduğunda ise, “David ve Dan isterlerse her şeye açığım, bu tamamen onların ne yapmak istediğine bağlı. Sonuçta geçmişi ele aldığımızda da anlatılacak çok fazla şey var,” dedi.

Dizinin şu anda kaç sezon süreceği belli değil ancak umarız ki diziyi Türk dizilerine çevirip para için uzatmaya çalışmazlar.

İlginizi Çekebilir  George R.R. Martin'in Nightflyers Dizisi İptal Edildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu