Dizi Haberleri

Game of Thrones 4. Sezon Zamanı!

kings-landing-game-of-thrones-banner

Efsane dönüyor!

Uzun zamandır beklenen dizi nihayet bugün başlıyor. Game of Thrones, geçen sene olduğu gibi Amerika yayınından ortalama 15 saat sonra, her Pazartesi saat 22’de CNBC-e ekranlarında olacak.

Sizlere zaman zaman hatırlattık, zaman zaman fragmanlar yayınladık, çoğu zaman da eğlenceli Game of Thrones videoları paylaştık. Şimdi size yeniden geçen sezonu hatırlatalım ve sizleri dördüncü sezona hazırlayalım.

game-of-thrones-daenerys-targaryenDizinin üçüncü sezon final bölümünde; Robb ve yandaşlarını öldüren Frey Hanedanı, Roose Bolton’ı Kuzey’in Koruyucusu ilan etmişti. Tazı ve Arya, Frey askerlerinin Robb’un cesediyle yaptıkları gövde gösterisine şahitlik etmişlerdi. Demir Adaları’nda babasının kararına karşı çıkan Yara, Theon’u kurtarmak için harekete geçmişti. Starklar’ın katledilmesinin Kızıl Tanrı’nın işi olduğuna inanan Stannis, Grendry’i öldürmeye karar vermişti. Düşmanları Stark Hanedanı’nın önemli bir kısmını ortadan kaldıran Lannister Hanedanı, tahttaki gücünü korumaktadır. Ne var ki başka düşmanları da vardır ve kendi içlerindeki çatışmalar işlerini zorlaştırmaktadır. Stannis Baratheon, Dragonstone’da ordusunu yeniden inşa ederken tehlike, çok daha yakınlarında Güney’den Dorne’dan gelmektedir. Lannister Hanedanı’nın düşmanı Oberyn Martell, Joffrey ile Margaery’nin düğününe katılmak için King’s Landing’e gelmiştir ve niyeti henüz belli değildir. Gece Bekçileri kuzeyde duvarı, Mance Rayder’ın Yabanıllar ordusundan ve Ak Yürüyenlerden korumaya çalışırken güneyde Daenerys Targaryen ejderhaları ve yenilmez ordusuyla Doğu’daki en büyük köle şehrini özgürleştirmek için yola koyulur. Amacı Westeros’a gidecek gücü toplayıp, Lannisterlar’ın ailesinden hileyle aldığı Demir Tahtı yeniden ele geçirmektir.

Kuzey İrlanda, Hırvatistan ve İzlanda dahil olmak üzere üç ülkede çekilen dizi, gişe filmleriyle yarışır bir prodüksiyona sahip.

Game of Thrones 4. sezon herkese hayırlı olsun!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.