Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Game of Thrones Bölümlerini Sızdıran 4 Kişi Yakalandı

Game of Thrones Bölümlerini Sızdıran 4 Kişi Yakalandı

Hindistan polisi, dünyada en çok izlenilen dizi Game of Thrones‘un bölümlerini yayın tarihinden önce sızdırdığı gerekçesiyle 4 kişinin tutuklandığını bildirdi.

Yetkililer, tutuklanan 3 kişinin internet haklarını elinde bulunduran Hotstar isimli firmaya Prime Focus Technology‘de çalıştığını bildirerek girmişler. Ayrıca yetkililer sızdırmanın fidye karşılığında olmadığını belirtti.

İnternet korsanları geçtiğimiz günlerde Game of Thrones’un bir bölümünü sızdırmış, diğer bölümlerin yayınlanmaması için dizinin yayıncısı HBO’dan 1 milyon dolar karşılığında fidye istemişti. HBO ise bölümlerin sızdırılmaması için korsanlara 250 bin dolar teklif etmişti.

İzlenme Rekoru

Öte yandan Game of Thrones, 7. sezon 4. bölümüyle bugüne kadarki en yüksek izlenme oranına ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Bölüm, ABD’de pazarı pazartesiye bağlayan sabah karşı yayınlandığında 10.2 milyonluk seyirci sayısına ulaştı.

Dragonstone adlı birinci bölüm, ilk yayınlandığında 10.1 milyonluk izleyici sayısına ulaşmış, ardından tekrarlarıyla 30 milyonun üstüne çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir  Dane Cook, Mortal Douchebag Olarak American Gods Setine Katıldı