AYBABTUDizi Haberleri

Eragon, Disney+ Dizisi Oluyor

2006 yılında sinemaya uyarlanan Eragon ile izleyicilerle buluşan Miras Döngüsü kitapları, bu sefer Disney+ uyarlamasıyla ikinci bir hayat kazanıyor.

Christopher Paolini‘nin kaleme aldığı popüler gençlik fantezi romanları, Disney+ tarafından dizi olarak uyarlanacak.

inheritence cycle miras döngüsü

İlk bilgilere göre romanın yazarı Christopher Paolini, Eragon TV dizisinde ortak yazar olarak yer alacak. Dizinin yapımcılığını 20th Television yapacak ancak yapım ve/veya yapım ekipleriyle ilgili diğer ayrıntılar henüz erken geliştirme aşamasında olduğu için mevcut değil.

Miras Döngüsü ve Konu

Miras Döngüsü (The Inheritance Cycle) serisi toplam dört kitaptan oluşuyor: Eragon, Eldest, Brisingr ve Miras. Seri, bir yumurta keşfeden ve daha sonra Saphira adını verdiği bir ejderhayı yumurtadan çıkaran genç bir adam olan Eragon‘u takip ediyor. Bu keşif, Eragon’u bir Ejderha Binicisi olmaya ve onu diğer düşmanlar ve gruplara ek olarak zalim Kral Galbatorix ile çatışmaya sürükleyen bir olaylar zincirini harekete geçirir.

eragon

20th Century Fox; 2004 yılında Jeremy Irons, Rachel Weisz ve John Malkovich gibi etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip olan Eragon filminin yapımcılığını üstlenmişti. Film pek çok kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Film gişede iyi bir performans gösterse de 20th Century Fox’u yeni uyarlamalar için devam ettirmeye yetmedi.

Disney’in 20th Century’yi satın almasının ardından işler değişmiş görünüyor.

2021’de Disney, Rick Riordan‘ın Percy Jackson kitaplarına dayanan yeni bir diziyi Disney+’a getireceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra #EragonRemake hashtag’i trend olmaya başladı. Paolini’nin genç yetişkin romanlarının hayranları bir şans daha istediler. Bu sosyal medya hareketinin Eragon uyarlamasında etkisi belirsiz olsa da Disney kolları sıvamış durumda.

Herhangi bir oyuncu veya yayın tarihi henüz belli değil. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Kaynak: MovieWeb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.