AYBABTUDizi Haberleri

Disco Elysium, Televizyon Dizisine Uyarlanacak

Geçen yılın en başarılı oyunlarından biri olan ZA/UM imzalı Disco Elysium, Sonic the Hedgehog’un yapımcısı tarafından diziye uyarlanacak.

Aslen Robert Kurvitz’in 2013 tarihli Sacred and Terrible Air isimli romanından uyarlanan Disco Elysium, geçen yılın en çok beğenilen oyunlarından biri olmuştu. Başta BAFTA olmak üzere birçok farklı platform tarafından ödüle boğulan Disco Elysium’un diziye uyarlanacağı ortaya çıktı.

Oyunu geliştiren ZA/UM firması, yapım şirketi dj2 Entertainment tarafından el sıkıştığını duyurdu. Oyunun uyarlamasının yapımcılığını ise Sonic the Hedgehog’u yapan Dmitri M. Johnson üstlendi.

ZA/UM’un baş senaristi Helen HindpereDisco Elysium’un aldığı güzel yorumlara minnettarız. Farklı medya ortamları ve yeni izleyicilerle buluşabilmesi adına d2j ile anlaşarak markamızı büyüteceğimizi duyurmaktan da mutluluk duyuyoruz.” sözlerine yer verdi.

Disco Elysium’un şu an için bir oyuncu ya da yapımcı kadrosu yok. Sadece imzalar atılıp el sıkışıldı. Hangi kanalda yayınlanacağı da belirsiz. Tabii Netflix, Hulu gibi isteğe bağlı yayın platformlarından birinde de yayınlanabilir. Zamanla uyarlama hakkında yeni bilgilere ulaşacağız.

İlginizi Çekebilir  Savaşçı Köpekler ile Tanışın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu