Dizi Haberleri

David Harbour, Şerif Hopper’ın Geri Dönüşünü Gandalf’ın Dirilişine Benzetti

Stranger Things’in sevilen oyuncusu David Harbour, Şerif Hopper’ın dördüncü sezondaki dönüşünü, Gandalf’ın geri dönüşüne benzetti.

Pandemi yüzünden tüm dünya kasılıp kavrulmadan önce Şubat 2020 tarihinde çekimlerine başlanması planlanan Stranger Things’in dördüncü sezonu, sağlık önlemleri nedeniyle ertelenmişti. Normalde Ekim-Kasım aylarında bizlerle buluşan Stranger Things’in yeni sezonunun ne zaman geleceğini halen kimse bilmiyor.

Bu belirsizlik devam ederken dizinin sevilen karakteri Şerif Hopper’ı canlandıran David Harbour, yeni bir röportaj verdi. Serinin devamı hakkında sürpriz kaçıranlara yer vermese de Duffer Kardeşler ile yakın arkadaşlar olduklarını ve dizinin nereye yöneleceğini az çok bildiğini itiraf etti. Harbour, “Stranger Things terimleriyle konuşmam gerekirse, birinci sezona dönüp baktığınızda gelecekte neler olacağıyla bağlantılı birçok şeyi görebileceksiniz.” sözlerine yer verdi. Ama röportajın can alıcı kısmı bu değildi.

Hatırlarsanız, üçüncü sezonun finalinde Harbour’un karakteri Hopper, yer altındaki komplekste sağlam bir kavgaya tutuşmuş, sonunda da yok olmuştu. Öldü, sanırım diye düşünürken işaretler hayatta olduğunu göstermiş; sonrasında çıkan kısa tanıtım fragmanında da Hopper’ı, bir Gulag kampında görmüştük. Harbour, karakterin dördüncü sezondaki dönüşünü Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi’nde, ölüp sonra daha güçlü bir biçimde dönen Gandalf’a benzetti.

Harbour, “İlk sezondan bu yana, bu konuşmalar devam ediyor. Gandalf’ın dirilişi fikrine her zaman ilgi duymuştuk. Balrog ile savaşan ve ardından Beyaz Gandalf olarak dirilmesi fikrini düşündük. Mitolojik anlamda Hopper’ın da değişmesi gerekiyordu. Gittiği yol, yol değildi. Bir şekilde dirilmesi gerekiyordu. Bunu yapmak için bir fırsat yakaladık. Yani artık ileriye bakan çok farklı bir adam göreceksiniz. Başka bir adam ama farklı olacak. Onu canlandırabilmek çok güzel bir his.” sözleriyle karakterinin dördüncü sezondaki öneminin de artacağının sinyalini verdi.

Acaba Hopper, bu ışınlanma kazasından sonra yeni güçler mi edindi? Belki de Eleven gibi telekinezi ya da psişik güçlere sahip olmuş olabilir. Bunlar olmasa bile dünya görüşü daha da genişleyen bir adam olacağından mı bahsediliyor acaba? Neyse, sanırım dördüncü sezon çekimleri başlayıp bitmeden ve kurgulanıp Netflix üzerinden yayınlanmadan ne olacağını bilemeyeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  74. Altın Küre Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.