Dizi Haberleri

Çizgi Romanlardan Uyarlanacak Diziler Coştu!

cizgi-roman-banner-250

Çizgi romanlardan uyarlanan sinema filmleri gişe rekorları kırmaya devam ededursun, televizyon kanalları da çizgi roman uyarlaması dizilere yükleniyorlar.

Halen devam eden The Arrow, Agents of S.H.I.E.L.D. ve The Walking Dead dizilerine alternatif olarak yeni çizgi roman uyarlaması diziler de geliyor.

televizyon-cizgi-romanBatman çizgi romanının efsane karakterlerinden Komiser Jim Gordon üzerinden Gotham şehrinin suç dünyasının anlatılacağı Gotham dizisi yavaş yavaş ekranlar için hazılanıyor. Bunun dışında DC Vertigo’nun yayınladığı ve daha önce başrolünde Keanu Reeves’in oynadığı bir sinema filmi de yapılan Constantine de dizi olacak. (burada duyurmuştuk). Constantine dizisinin ne zaman ekranlarda gösterileceği ile ilgili net bir bilgi yoktu ancak NBC kanalı, biraz acele edip diziyi hemen ekranlara taşıyabilir. Yaz bitiminde Constantine dizisini televizyonda izleme fırsatı bulabiliriz.

Bu kadar acele edilmesinin tabii ki sebepleri var. NBC kanalı Constantine için çalışırken CW kanalı da Flash ve iZombie dizilerini ekranlara taşımaya hazırlanıyor. Flash dizisi, The Arrow dizisi ile paralel ilerleyecek ve zaman zaman iki karakter aynı ekranda görünecek. Rob Thomas’ın iZombie eseri de Flash ile yakın zamanlarda ekranlarda olacak. iZombie’de ise zombiye dönüşen bir tıp öğrencisini izleyeceğiz. Dizi, bir zombi kıyametinden ziyade polisiye bir dizi şeklinde olacak.

Dizi severler, takvimlerini ve zamanlarını iyi ayarlamalılar. İzlenmesi gereken pek çok dizi var.

Şimdiden iyi seyirler.

İlginizi Çekebilir  Iain M. Banks'in The Culture Serisi Televizyon Dizisi Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu