Dizi Haberleri

Cesur Yeni Dünya, Televizyonları Fethedecek!

brave-new-world-banner

Aldous Huxley’in edebiyat dünyasını yerinden oynatan distopik romanı, Steven Spielberg önderliğinde beyaz cama yansıtılacak. Eğer yıldızlar doğru konumda olursa, önümüzdeki günlerde SyFy kanalı aracılığıyla bu unutulmaz yapıtı televizyonda izleyebiliriz.

Distopya denildiğinde akla belli başlı romanlar gelir. George Orwell’in Hayvan Çiftliği ve 1984 romanları en güzel örneklerdendir. Ayrıca Ray Bradbury’nin Fahrenheit 451 romanı da, her sayfasında hissettirdiği gerçekliği ile insanlığın nereye gittiğini sorgular.

Bunların yanı sıra meşhur Huxley ailesinin edebiyat kolundaki üyesinin Cesur Yeni Dünya yapıtını da unutmamak gerekiyor. Yayınlandığı 1931 yılından bu yana çeşitli radyo oyunlarına ve televizyon filmlerine konu olan bu romanın şimdilerde TV serisi olacağı açıklandı.

Bilim alanında bireyler yetiştiren Huxley ailesinin, bilimkurguya ve distopyaya armağanı: Aldous Huxley
Bilim alanında bireyler yetiştiren Huxley ailesinin, bilimkurguya ve distopyaya armağanı: Aldous Huxley

İnsanların cinsel özgürlüğünü hunharca yaşadığı, akıllarını bulandıran yarı-teknolojik uyuşturucularla zevk-ü sefa deryalarında boğulduğu bu distopya, Steven Spielberg önderliğinde televizyona yansıtılacak. Spielberg’in Amblin Entertainment firması ile NBC’nin kablolu yayınlardaki en büyük kozu SyFy Channel, ortaklaşa bir çalışma ile Cesur Yeni Dünya’yı beyaz cama taşıyacak.

SyFy başkanı Dave HoweCesur Yeni Dünya, türünün gelmiş geçmiş en ilham verici klasiklerinden biri. Geleceğe yönelik kışkırtıcı bakış açısı ile her zaman güçlü ve ebedi kalacak bir eser. Cesur Yeni Dünya, SyFy kanalının efsaneleri arasına girebilecek, unutulmaz bir televizyon etkinliği olmaya aday” sözlerine yer verdi.

Brave-New-World

Dizinin yönetmen koltuğunda, Amblin Television’dan Darrly Frank ve Justin Falvey (The Americans, Falling Skies, Under the Dome) bulunacak. Senaryo ekibinin başında ise Les Bohem (Taken) oturacak.

Dizinin yayın tarihine ilişkin net bir açıklama yok. Ancak SyFy kanalı bu kadar heyecanlıyken, yaz sezonu bitmeden büyük bir açıklamayı duyacağız gibi gözüküyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Zaman Çarkı Dizisinin İlk Sezon Detayları Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.