Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Black Mirror 4. Sezonu Yayınlandı

Black Mirror 4. Sezonu Yayınlandı

Yeni bölümleri Netflix’te yayınlanan Black Mirror dizisi 4. sezonuyla karşımızda! 6 bölümden oluşacak Black Mirror 4. sezon uzun süredir büyük bir heyecanla bekleniyordu.

Charlie Brooker’ın dümeninde olduğu dizi, 6 yeni bölümüyle uzun süre eş dost sohbetlerinde başrol çalmaya aday. “Aslında yaşadığımız dünya Black Mirror’ın ta kendisi…” cümlesini de sık sık duyacağımıza emin olduğumuz bu sohbetler öncesinde, dizinin bölüm sıralaması belli oldu.

Fragmanlar yayınlanmış, sezon yayın tarihi açıklanmıştı. Ancak yeni sezon bölüm sıralaması netleşmemişti. Charlie Brooker’ın attığı tweetle bölüm sıralaması nihayet netleşmişti.

Ve sonunda beklenen an geldi, Black Mirror 4. sezonu Netflix’te yayınlandı!

Black Mirror Konusu

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında yayınına 2011 tarihinde başlayan dizidir. Kazandığı başarı ve popülaritesi sonrasında 2015 yılında Amerikan Netflix tarafından yayın hakları satın alınmıştır. 2016 itibarıyla Netflix üzerinden sunulmaya başlamıştır. Dizinin yapımcılığını Barney Reisz, yönetici yapımcı görevlerini ise Charlie Brooker ve Annabel Jones yürütmektedir. Dizinin kazandığı başarı sonrasında ünlü fantastik kurgu ve korku yazarı Stephen King beğenisini ifade etmiş; oyuncu Robert Downey Jr. ise “The Entire History of You” adlı bölümü film olarak çekmeyi düşündüğünü açıklamıştır.

İlginizi Çekebilir  Timothy Dalton, Doom Patrol'ın Başına Geçiyor

Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilimkurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır. Dizinin yapımcısı Charlie brooker dizi hakkında, “Her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında,” demiştir.

Black Mirror, şüphesiz ki son yılların en başarılı yapımlarından birisi. Diziyi hemen Netflix’ten izlemeye başlayabilirsiniz.