Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » BBC, Whovianları Göreve Çağırıyor!

BBC, Whovianları Göreve Çağırıyor!

doctor-who-banner

Doctor Who’nun 9. sezonunun başlamasına ramak kala, BBC yeni bir proje ile hayranların karşısına çıkıyor. Yaratıcı beyinler için Mission Dalek – Call to Action projesi başladı!

Doctor Who tam bir çılgınlık. 50 yılı geride bırakan efsanevi bilimkurgu dizisi, kolay kolay bitecek gibi durmuyor. Yeni sezon çok yakında başlayacak. Benim gibi birçok Whovian’ı ise heyecan bastı. Tam da bu sırada BBC, serinin hayranları için bir yarışma başlattı.

Ne yazık ki, Türkiye izleyicisi olarak bu yarışmaya katılamıyoruz. Ama fikir oldukça iddialı. Proje için yayınlanan kısa videodaki içerikleri kullanarak, bir Doctor Who öyküsü yaratmamızı istiyorlar. Bunu yapmak için dilerseniz kısa video, dilerseniz bir animasyon yapabiliyorsunuz. Beğenilen öykülerin, Doctor Who hikayesine adapte edileceği de en büyük ödül olsa gerek. Doctor Who efsanesinde az da olsa bir katkıda bulunup, serinin bir parçası haline gelmek. Düşündükçe insanın içi kıpır kıpır oluyor.

Yukarıda da dediğim gibi maalesef biz Türk izleyiciler bu yarışmaya katılamıyoruz. Ama yine de ilgili yarışmanın detaylarına göz atmak ve sonrasında üretilen öyküleri yakından takip etmek için resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, Fantastik Gormenghast Serisini Ekranlara Döndürüyor

Doctor’un 2000 yıllık günlüğü içerisinde geçen videoyu da buraya bırakıyoruz.