Dizi Haberleri

Anne Rice, Vampirleri Televizyona Taşıyor

Interview with the Vampire (Vampirle Görüşme) ve Queen of the Damned (Lanetliler Kraliçesi) gibi kitapları sinemaya uyarlanan ünlü korku yazarı Anne Rice, Vampir Günlükleri (Vampire Chronicles) roman serisinin televizyon haklarını aldığını açıkladı.

lestat-vampir

11 kitaptan oluşan, yakın zamanda 12. kitabı da raflara çıkacak olan Vampir Günlükleri serisi, vampir edebiyatının en başarılı serilerinden biri olarak karşımız çıkıyor. Interview with the Vampire ile başlayan seri, birkaç gün sonra raflarda yerini alacak olan Prince Lestat and the Realms of Atlantis (Prens Lestat ve Atlantis Diyarı) ile devam edecek.

Anne Rice, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Lestat, Louis, Armand, Marius ve tüm karakterler için en yüksek kalitede bir televizyon dizisi benim hayalimdi,” dedi. “Televizyonun yeni Altın Çağı’nda yayınlanacak böyle bir seri, diğer vampirlerin hikayelerinin de yolunu açacaktır.”

rice-plans-a-vampire-chronicles-tv-series

Universal Pictures ve Imagine Entertainment, serinin film haklarını almışlardı ancak Anne Rice, seriyi televizyon dizisine dönüştürmek istiyor. Şu sıralarda da oğlu Christopher Rice ile birlikte pilot bölüm için senaryoyu yazma hazırlıklarına başladılar. İlk senaryo ise, serinin ikinci kitabı olan ama Lestat’ın geçmişini anlatan Vampir Lestat olacak. 

İlginizi Çekebilir  George R.R. Martin'den Game of Thrones Finali Açıklaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu