Dizi Haberleri

Alden Ehrenreich, Marvel’ın Ironheart Dizisine Katıldı

Daha önce karşımıza Han Solo olarak çıkan Alden Ehrenreich, Marvel Sinematik Evreni’ne katılıyor. Alden Ehrenreich, yakında yayınlanacak olan Disney+ dizisi Ironheart‘ta yer alacak.

Marvel’in canlı aksiyon evreni, bu yıl TV ve filmler genişlemeye devam ediyor. 2020’de Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, Ironheart olarak da bilinen Riri Williams‘ın Dominique Thorne‘un başrolde olduğu kendi orijinal dizisiyle hayat bulacağını duyurdu. Alden Ehrenreich de diziye katıldı ancak hangi karakteri canlandıracağı açıklanmadı.

Ironheart, 2022’de Disney+’ta yerini alacak. Şu anda diziyle ilgili ayrıntılar az olsa da, Riri Williams‘ın çizgi roman hikayeleri diziyi şekillendirecek. Ek olarak, Riri “Ironheart” Williams, Black Panther: Wakanda Forever‘da ilk canlı aksiyon görünümüne kavuşacak. Bu hikaye onu (ve Shuri’nin) Spider-Man karakterleri Ned ve MJ ile bir araya getirebilir.

Ironheart Nedir?

Ironheart, Iron Man’inki gibi yüksek teknolojili metal bir zırh yaratan parlak bir kız mucit olan Riri Williams‘a odaklanacak. Şu anda dizi hakkında kesinleşmiş çok az bilgi var. Bununla birlikte, ilk çizgi romanında Riri Williams, MIT mühendislik bursu alan Chicago’dan gelen 15 yaşında bir kızdı.

Kendi demir giysisini yapmak için kampüsten aldığı bazı malzemeleri kullandıktan sonra, sonunda kendini bu evrenin süper kahraman heyecanına kapılmış bulur. Black Panther devam filminden Shuri ile zaten kurulmuş bir tanışıklık da dizide olacak gibi duruyor. Bu karakterin bir kapasitede Ironheart’ta ortaya çıkması oldukça muhtemeldir.

Ironheart Ekibi

Oyun yazarı, şair ve Snowpiercer yazarı Chinaka Hodge, dizinin senaryo ekibine baş yazar olarak liderlik edecek. Ironheart, 2022 yaz döneminde çekimlere başlayacak. Ironheart’ın ilk gösteriminin 2022 sonunda olması planlanıyor.

Dominique Thorne

Diziyi Sam Bailey ve Angela Barnes yönetecek. Ayrıca Ryan Coogler‘ın yapım şirketi Proximity, dizinin yapımcılarından biri olarak görev yapacak.

Dominique Thorne, MCU’da Riri “Ironheart” Williams rolünü üstlenecek. Ona Anthony Ramos, Lyric Ross ve Alden Ehrenreich eşlik edecek. Çizgi romanlarda, Riri’nin en iyi arkadaşı Natalie, Riri henüz demir bir kahraman olmadan çok önce öldü; ancak N.A.T.A.L.I.E. isimli yapay zeka olarak hayatını sürdürüyor. Tıpkı Tony Stark ve J.A.R.V.I.S. gibi. Bu arkadaşın hayatta olup olmayacağı, geçmişe dönüşlerde görünüp görünmeyeceği veya dizide yapay zeka olarak çalışıp çalışmayacağı henüz belli değil.

Kaynak: Nerdist, Gizmodo

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.