Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Alan Moore’un From Hell Eseri, Yeniden Ekranlara Geliyor!

Alan Moore’un From Hell Eseri, Yeniden Ekranlara Geliyor!

from-hell-banner

Alan Moore’un yazdığı, fantastik bir Jack the Ripper hikayesi olan From Hell (Cehennemden Gelen), daha önce beyazperdede karşımıza gelmişti. Başrollerinde Johnny Depp ve Ian Holm oynamışlardı.

Şimdi ise FX kanalı, bu muhteşem hikayeyi dizi yapmaya hazırlandığını açıkladı.

Son dönemlerde çizgi romanların televizyon ekranlarına gelmesine alıştık. From Hell de bu furyadan payını almaya hazır. 2001 yılında vizyona giren filmin yapımcılığını üstlenen Don Murphy, dizinin de yapımcılığını üstlenecek. Don Murphy, daha önceki röportajlarında da From Hell eserinin filme değil diziye daha uygun olduğunu belirtmişti.

from-hell

Dizinin daha çok olay kurgusu üzerinden ilerleyeceği söyleniyor.Children of Men’in yazarı David Arata serinin senaryosunu yazacak.

Hikayenin konusu şöyle;

Viktoryen Dönem’in gaz lambaları ile aydınlatılan 1880’ler Londra’sında insanları dehşete sürükleyen Karındeşen Jack cinayetleri hüküm sürmektedir. Korku içerisindeki insanlığı bu vahşetten kurtarabilecek tek kişi Müfettiş Fred Abberline olamak üzeredir. Psişik güçlere sahip olan Abberline, partneri Godley’le birlikte bu güçlerinin ortaya çıkardığı delilleri takip etmeye koyulurlar.

Alan Moore’un yazdığı ve Eddie Campbell’ın çizdiği 572 sayfalık Karındeşen Jack hikayesi sonunda hakettiği detaylı uyarlamaya kavuşuyor mu?

İlginizi Çekebilir  HBO, Watchmen'i Dizi Yapmak İstiyor