Dizi Haberleri

Æon Flux Dizisi Paramount+ ile Geliyor

Æon Flux, 1991-1995 yılları arasında bir MTV animasyonu olarak yola çıkmıştı. Başrolünde Charlize Theron ile 2005’te Æon Flux’ı sinemada izlemiştik. Şimdi de Æon Flux Paramount+ ile dizi olarak yeniden geliyor.

Æeon Flux’ı Peter Chung deneysel bir proje olarak yaratmıştı. 90’larda sadece yetişkinler için yapılan 3-4 dakikalık bölümleri olan garip bir animasyon serisi olarak başladı. Bölümler şiddet, cinsellik, psikedelik görseller, distopya, biopunk ve ajan hikayelerinin karışımıydı. Devamının gelmesi planda olmadığı için her bölümün sonunda ana karakter ölüyordu. Fakat izleyiciler bu animasyona ilgi gösterdiler. Böylece önce bölümlerin sayısı, ardından da süresi arttı. Zamanla çizgi roman serisine bile dönüştü.

Serinin ana karakteri akrobatik yetenekleri ve öldürme becerileriyle ile öne çıkıyordu. İsmi olmayan ajan, anarşist Monica şehri için çalışıyordu. Mükemmel bir ajan olduğu söylenemezdi. Zira sakarlıklarıyla sıkça karşılaşıyorduk. Fakat sakarlıklarına rağmen tehlikeli bir ajan olduğu su götürmezdi. Monica şehrinin ezeli düşmanı Bregna şehrine sızmak ve şehrin Orwellian düzenini bozmakla görevliydi.

Peter Chung, 2005 filmini çarpıtılmış, absürd ve yanlış bulduğunu dile getirmişti. Filmin halka açık gösterimi sırasında çaresiz, aşağılanmış ve üzgün hissettiğini de eklemişti. Animasyonun yaratıcısı filmden gerçekten memnun kalmamıştı. Benzer şekilde eleştirmenler de filmi başarılı bulmamıştı. Hatta animasyonları izlememiş seyirciler dahi pek etkilenmemişti filmden. Animasyon serisinin hayranları için ise film tam bir hayal kırıklığı oldu. Animasyonlarda işlenen toplumsal konular, felsefe, farklı yaklaşımlar, çarpıcı sahneler filmde yer almıyordu. Tüm bunlara rağmen film bir video oyunu çıkarmayı başarmıştı.

MTV Entertainment Studios hikayeye bir şans daha tanımak istedi. Bunun için de Teen Wolf ve Criminal Minds yaratıcısı Jeff Davis ile anlaştılar. Jeff Davis hem Paramount+‘ın yeni Æon Flux dizisini koordine edecek hem de ilk bölümün senaristliğini ve yönetmenliğini yapacak.

Bakalım bu kez serinin hayranlarını memnun etmeyi başarabilecekler mi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.