Dizi Haberleri

1899 ve Dark Dizileri Birbiriyle Bağlantılı Mı?

Netflix’in en yeni gizem dizisi 1899, 8 bölümlük ilk sezonuyla şimdiden izleyicileri şaşkına uğratırken pek çok kişi 1899‘un, gerilim dizisi Dark‘ı anımsattığını düşünüyor.

17 Kasım’da yayımlanan dizi, gerçek hayatta çift olan Alman sinemacılar Baran bo Odar ve Jantje Friese‘nin, üç sezon süren ilk televizyon projeleri Dark‘ın ardından yaptığı en son iş oldu. Kısacası Dark ve 1899 dizileri aynı kişilerin elinden çıktı.

Baran bo Odar Jantje Friese dark 1899
Jantje Friese ve Baran bo Odar

Her ne kadar iki dizi birbirinden oldukça farklı olsa da iki dizide de zaman kırılmaları arada bağlantılar kurulmasına sebep olabilir.

BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR

1899, Londra’dan New York’a giden göçmenleri taşıyan bir buharlı gemideki yolcuların, denizde sürüklenen ikinci bir gemi keşfettikten sonra gizemli bir bulmacaya saplanmasını anlatıyor.

1899 netflix dizi ship

Eşsiz şekilde iç içe geçmiş karakterlerin çetrefilli bilmecesiyle bo Odar ve Friese’nin önceki dizisine benzeyen düzenlemeler, izleyicileri iki dizinin bir şekilde bağlantılı olduğuna ikna etti.

Bir kullanıcı Twitter’da, It’s Always Sunny in Philadelphia’nın komplo mimiyle beraber “Pekala, yani Dark kayıp bir çocukla başlamıştı ve 1899 da bir çocuğun bulunmasıyla başladı” diye yazdı.

İkinci bir kişi “#darknetflix ve #1899Netflix bağlantılı mı?” diye sorarken, bir üçüncü kişiyse şu fikri ortaya attı:

Ya hepsi matrixteki bir hataysa?

Bir başkası 1899’dan “Kaybolan her şey bulunacak” sözünü alıntılarken, biri bunu “Dark’ı ima ediyor gibi geliyor” diye yanıtladı.

Bu teoriyi doğrulayacak net bir kanıt olmamasına rağmen 1899’un zaman yolculuğunu hikayeye dahil etmesi, Dark’ta yaratılan zaman makinesini akıllara getiriyor.

Öte yandan daha önce The Hollywood Reporter’a verdiği bir röportajda bo Odar, iki dizi arasında herhangi bir bağlantı olduğunu reddederek şunları söylemişti:

1899’un Dark’la bağlantılı olması, kesinlikle olmayacağını söylediğimiz kötü bir fikirdi.

Bu soruyu çok alıyoruz. Bu yüzden tüm hayranlara sesleniyorum: Üzgünüm, gemide aniden beliren bir Dark karakteri olmayacak.

1899 dizisi Netflix’te yayında.

Kaynak: Independent

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.