Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Disney, Fox’u Satın Almak İçin Bir Kez Daha Hamle Yapacak

Disney, Fox’u Satın Almak İçin Bir Kez Daha Hamle Yapacak

Son zamanlarda söylentileri artan Disney ve Fox anlaşması gerçeğe dönüşüyor olabilir. Disney, bu yıl bitmeden 2st Century Fox ile bir kez daha masaya oturmak istiyor.

Son zamanlarda Disney’in, Fox’a ait hisseleri almaya çalıştığı yönünde bazı söylentiler çıkmıştı. Bunu takiben Disney’in sadece hisselerle yetinmeyeceği, 21st Century Fox firmasını tamamen satın alacağı konuşulmaya başlamıştı. Ortada o kadar çok farklı söylem vardı ki bu haberi siteye taşımak için biraz bekleme kararı almıştık. Ancak anlaşılan o ki iş ciddiye binmiş.

Wall Street Journal’da yer verilen habere göre Disney, 21st Century Fox firması ile bir kez daha masaya oturmak istiyor. Bu da demek oluyor ki daha önceden bazı konuşmalar gerçekleşmiş. Disney, Fox’u ve firmaya ait içerikleri satın almak için yüklü miktarda para vermeye hazır. Ayrıca firmayı satın alması durumunda online yayın platformu Hulu’nun da bir bölümünü ürün yelpazesine katmış olacak. Gelecekte dijital platformlara yapacağı yatırımlardan da sıkça söz eden Disney, bu genişleme için Hulu’yu kullanacaktır.

Bu iki büyük firmanın evliliği bizim için ne anlama mı geliyor? Disney uzun süredir istediği X-Men ve Fantastic Four karakterlerine kavuşmuş olacak. Kevin Feige, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Avengers: Infinity War Part 2 filminin MCU evreninin bir çağını kapatacağını açıklamıştı. Yeni bir çağın açılışı için şimdiden 20 filmlik bir seriye hazırlandıklarını da itiraf etmişti.

İlginizi Çekebilir  Tabletopia: Yeni Bir Dijital Masa Oyunu Platformu Daha

Eğer Disney, Fox’u satın alırsa Marvel Sinematik Evreni bambaşka bir boyuta girecek. Marvel’ın elinde tonla karakter olmasına karşın, X-Men serisine yeni bir bakış açısıyla önümüze sunabilir. En çok sevilen maceralardan biri olan House of M ve Avengers vs. X-Men çizgi romanlarını da beyaz perdeye taşıyabilir.

Sadece çizgi roman bazlı da düşünmemek lazım. Simpsons, Futurama gibi uzun soluklu animasyonlarla beraber Fox altında çıkmış birçok ünlü çizgi film serisi de Disney’in kanatları altına girmiş olacak.