Haberler

Disney, Fox İsmini Resmen Yok Etti

Disney’in Fox’u satın alması sinema ve televizyon dünyasının son yıllardaki en büyük olayıydı ancak Disney, resmi olarak “Fox” ismini yok etti.

Disney, isimlerde resmi olarak değişiklik yaptı. 21st Century Fox, 20th Century Fox ve Fox Searchlight Pictures’ın isimlerini “20th Century Studios” ve “Searchlight Pictures” olarak yeniden markalandırdı. Markalamanın dışında, vizyona giren filmlerin mevcut açılışı açısından hiçbir şey değişmiyor.

Disney, rekabet ettiği firmaları satın alarak büyüdükçe ve güçlendikçe aslında Hollywood film endüstrisi de küçülmeye devam ediyor. Çünkü sektörde sadece gişe başarısı elde ederek çok büyük paralar kazanmanın çok daha ötesinde düşünen, sinemayı gerçekten izleyiciye bir şeyler sunmak ve sanat olarak yapmak için çalışan stüdyolar da var ama bunların sayısı da gitgide azalıyor.

via GIPHY

Olayın ciddiyetine bakmak gerekirse, Hollywood’u ve film endüstrisini yaratan ve şekillendiren en büyük stüdyolarından biri artık yok. Sadece daha büyük bir varlık tarafından yutulmadı, artık tamamen yok oldu. Disney’in aldığı stüdyonun değerini korumaya çalışacağına şüphe yok ama yapılan şeylerin Hollywood’da tekel olma sürecinde iyi sarılmış bir hediyenin üstündeki kurdeleden pek de farkı yok gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  The Empire Strikes Back, Sinemalara Geri Dönüyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu