Haberler

Disney+, 4K Çözünürlük Sunacak!

Disney’in kendi içeriklerini sunacağı Disney+ platformu, çıkışıyla beraber birçok önemli özelliği de barındıracak şekilde tasarlanmış.

Disney+, 12 Kasım 2019’da hayatımıza giriş yapacak. İlk başta K. Amerika için çıkacak olan platform, peyderpey diğer ülkelere de uzanacak. Yani bizim biraz daha beklememiz gerekecek. Benim tahminim 2020’den önce bu platformu Türkiye’de verimli bir şekilde kullanamayacağımız yönünde.

Öte yandan Disney+ hakkında yeni bilgiler de paylaşılmaya devam ediliyor. D23 Fuarı’nda, Disney+ için bir demo alanı hazırlanmış. Bu alana giden katılımcılar, yeni yayın platformunu da ilk elden deneme fırsatı yakalamış.

Yapılan ilk gözlemlerde Disney+’ın arayüzünün Netflix’e oldukça benzediği görülüyor. Ayrıca hiçbir ek ücret talep etmeden, tüm kullanıcılar Disney+ içerisindeki tüm içerikleri 4K UHD çözünürlük ve Dolby Atmos ses kalitesinde izleyebilecek.

Rakipleri arasından hızlıca sıyrılıp kullanıcılarını artırmak adına güzel düşünülmüş bir fikir. Gerekli altyapıya sahip kullanıcılar için aranan iki özelliği de ekstra ücret ödemeden sunması da önemli bir adım olmuş.

Arayüzle alakalı yapılan paylaşımlarından birini aşağıdaki Tweet’te görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Drax'ı Canlandıran Dave Bautista'dan James Gunn Resti!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu