Haberler

Demon Wars FRP Oyunu Geliyor!

demon-wars-rpg-banner

R. A. Salvatore, yeni masaüstü rol yapma oyunu için yardımlarınızı istiyor!

Ülkemizde İblis Savaşları serisi olarak 3 kitap halinde yayınlanan Demon Wars, sonunda bir masaüstü rol yapma oyununa dönüşüyor, hem de R. A. Salvatore’un kendi yarattığı sistem ile. Salvatore, bu sistemi hazırlarken ona oğulları Bryan ve Geno yardımcı olacak.

demon-wars-immortalisKickStarter üzerinde başlatan projenin bitmesine 26 gün kaldı. 50.000 dolarlık bütçenin 20.000 dolardan fazla kısmı tamamlandı. Proje bitene kadar bütçeyi fazlasıyla kapatacağına inanabilirsiniz. Çünkü Salvatore kendi yazdığı romanı, kendi elleriyle rol yapma oyununa çeviriyor.

Salvatore’un açıklamasına göre oyun, 20 yıl önce kendi hazırladığı sistem üzerine kurulacak. Hatta Bryan Salvatore bu 20 yıllık sisteme kendi eklemelerini gerçekleştirecek. Yani karşımızda tam bir aile işi var.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sistem Demon Wars kitapları üzerine uyarlanacak. Corona dünyası üzerinde geçecek hikayede tehlikeli yaratıklar, saldırgan goblinler, muhalif keşişler gibi kana susamış düşmanlar olacak.

Rahatlıkla oynanabilecek sistemde hem oyun yöneticileri hem de oyuncular düşünülmüş. Basit ve eğlenceli dövüş sistemi, oyunun temelini oluşturduğu söyleniyor.

11 kitaplık Demon Wars serinin Immortalis kitabından sonrası konu alınacak. Hikaye Abellican Kilisesi etrafında başlayacak. Oyuncular Corona dünyasındaki tüm ögeleri inceleyip, hikayelerine ekleyebilecekler. Sistem o kadar rahat hazırlanıyor ki, bir dünyaya bağlı olmasına rağmen oyun yöneticileri kendi hikayelerini çabucak hazırlayabilecek.

Siz de ilk elden yeni sisteme ulaşmak istiyorsanız, Demon Wars: Reformation’ın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Projeyi bir de R.A. Salvatore’dan dinlemek için videoya bakın:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons, Adventure Time İçin FRP Macerası Mı Planlıyor?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.