Haberler

Dark Sun Boxed Set – Yeniden

dark-sun-banner

Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition zamanlarının en önemli kutulu setlerinden biri olan Dark Sun Boxed Set yeniden piyasada.

1991 yılında piyasaya çıkan kutu oyunu, oyunculara Dark Sun diyarında geçen muhteşem bir macera sunuyordu. Şimdi bu maceraları yeniden yaşayabilirsiniz.

Athas’ın sıcak çöllerinde geçen macera, oyunculara bir yandan tedirginliği yaşatırken bir yandan da oyuncuların güçlerini göstermesini sağlayacak.

dark-sun-boxed-setSetin içerisinde o dönem için yeni kabul edilen yeni 3 tane oyuncu ırkı olan Muls, Thri-Kreen, ve Half-Giant ırkları mevcut. Ayrıca yine o dönem için ilk kez ortaya çıkan Gladyatör, Templar ve Defiler sınıfları bu kutu setinin içerisinde anlatılıyor.

Dark Sun Boxed Set içerisinden çıkan macerada oyuncular 3. seviye karakterlerle oyuna başlıyorlar ve ilk kez bu sette yayınlanan bir yapı sayesinde oyuncuların yetenek puanları 24’e ulaşabiliyor. AD&D 2nd Edition’da 24 üzeri yetenek puanı zaten Godhood (Tanrısal) olarak geçmektedir.

İki önemli yazar ve tasarımcı Timothy B. Brown ve Troy Denning tarafından yaratılan kutu oyunu içerisinden Rules Book, The Wanderer’s Journal ve A Little Knowledge isimli kitaplar çıkıyor. Ayrıca 1 adet tek taraflı, 1 adet de çift taraflı Dark Sun posteri çıkıyor.

Hazır yaz mevisimi yaklaşıyorken oyuncularınızı sıcak çöllere sokmak oldukça gerçekçi bir oyun yaratacaktır. Eğer bu seti daha önce incelemediyseniz hemen buradan PDF olarak satın alabilirsiniz. Bu koleksiyonluk seti kaçırmayın.

Dark Sun hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Bruce Timm'den Superman: Red Son Animasyon Filmi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu