Haberler

Daha Önce Yayınlanmamış Star Wars Storyboardları

star-wars-banner

Star Wars‘un ilk çekilen orijinal üçlemesindeki görsellerin, Ralph McQuarrie’nin muhteşem çizimlerinden esinlenildiğini daha önce belirtmiştik. Tabii ki konsept çizimler, film sahnelerini tam anlamıyla yansıtmaya yetmiyor. İşte bu noktada storyboardlar devreye giriyor.

Storyboard, filmi kare kare gösteren, çekim açılarını ve pozları da gösteren çizimlerdir. Yönetmen, filmi storyboarddaki açılara ve sahnelere göre çeker. İşte Star Wars filminin de daha önce hiç gün yüzü görmemiş storyboardları ortaya çıktı.

Daha önce, yeni üçlemenin storyboardları yayınlanmıştı ancak orijinal üçlemenin storyboardları ilk kez görücüye çıkıyor.

Filmin açılış sahnesinden başlayarak filmin sonuna kadar en önemli sahnelerin storyboardları yayınlanmış. Aslında Star Wars filmlerinin bu çizimler sonucunda ortaya çıktığını düşündüğünüzde kitabın ve çizimlerin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz.

Lucasfilm Ltd. tarafından yayınlanan kitabın editörlüğü de Lucasfilm’in baş editörü J. W. Rinzler tarafından yapılmış.

Fiyatı da gayet uygun olan bu kitabı kaçırmayın. Hatta bu kitapla birlikte yeni üçlemenin storyboard kitabını da buradan satın alabilirsiniz. Hem kargo parası da ucuza gelir. ;)

star-wars-storyboard01 star-wars-storyboard02 star-wars-storyboard03 star-wars-storyboard04 star-wars-storyboard05 star-wars-storyboard06 star-wars-storyboard07 star-wars-storyboard08 star-wars-storyboard09 star-wars-storyboard10 star-wars-storyboard11Kitap için hazırlanmış olan tanıtım da bonus olsun. :)

İlginizi Çekebilir  Star Wars’un Yeni Strateji Oyunu Star Wars Rebellion

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu