Haberler

D20 Attack İle Tüm Dövüşlerden Sağ Çıkacaksınız!

d20-attack-banner

Apple’ın iOS platformu için geliştirilen D20 Attack isimli uygulama, dövüşler sırasında kontrolden çıkabilen hesaplamalar için yardım ediyor. Orc Labs tarafından geliştirilen uygulamanın ücretsiz sürümü birçok içerik sunuyor.

D20 bazlı Dungeons and Dragons oyun grubunuzu toplamış, Frp oynayacaksınız. Ancak oyuncuların karakterleri o kadar güçlenmiş ve üzerilerine o kadar çok eşya dizmişler ki, dövüş sırasında saldırı puanlarını hesaplamak zulüm oluyor. Yardımcı kitaplar, tablolar, listeler derken organik olarak yapılan toplamalar, çıkarmalar bazen hatalara yer verebiliyor. Bu yüzden buna uygun bir uygulama hazırlanmış.

Hazır dört bir yanımız akıllı telefon teknolojisi ile çevrilmişken, neden D20 bazlı bir servis hazırlanmasın. Orc Labs firması da bunu bizlere sunuyor. Henüz iOS platformu için destek veren D20 Attack, 3.5 Edition DnD ve Pathfinder gibi D20 sistem ile oynanan fantastik rol yapma oyunlarına destek veriyor.d20-attack-gorsel-1

Uygulama ücretsiz. Ancak ücretsiz uygulama ile de birçok özelliğe sahibiz. 1. Seviye karakterler yaratabileceğiniz uygulama içerisinde, sınıflar, ırklar, özellikler ve kabiliyetlerin hepsi bulunuyor. Silahların hasar puanları üzerine büyü eklemeleri yapabiliyorsunuz. Örneğin çift elli bir baltanın yıldırım hasarı ya da alev hasarı vermesine kadar eklemeler yapabiliyorsunuz. D20 Attack’ın güzelliği bu hasarları görmek için bir tür algoritma programı ile Roll yani zar atma işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yaratılan karakterler sadece 1. seviye ile kısıtlı ve kütüphanenizde duruyor. 4.99 Dolar karşılığında ücretli sürüme geçtiğinizde daha fazlasına ulaşıyorsunuz. Uygulama içerisinde Pathfinder Core Rulebook kitabı ekleniyor. 1. seviyenin üzerinde birden çok karakter yaratabiliyorsunuz.

D20 Attack uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Orc Labs’ın resmi tanıtım sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada, sayfanın en altında uygulamanın bir demosunu da inceleyebilme imkanınız var. Öte yandan iOS tabanlı akıllı telefonunuza indirmek istiyorsanız, App Store sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Hikayeyi Sen Devam Ettir - İnsanlığın Savaşı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu