Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Conan, Masaüstünüzü Fethedecek!

Conan, Masaüstünüzü Fethedecek!

conan-boardgame-banner

Monolith tarafından hazırlanan Conan isimli masaüstü kutu oyunu, Kickstarter’a giriş yaptı. Robert E. Howard’ın büyülü ve kanlı hikayelerinden uyarlanan Conan, oldukça eğlenceli bir oyuna benziyor.

Las Vegas merkezli Monolith Board Game firması, oldukça iddiali bir yapım ile oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Barbar Conan ve onun büyülü dünyası birçok farklı projede karşımıza çıkmıştı. Çizgi roman başta olmak üzere, hikayelere, oyunlara ve RPG oyunlarına konu olan Conan, masaüstü kutu oyunuyla da adından söz ettirecek gibi duruyor.

Firmanın 80.000 dolarlık bağış bütçesi oldukça kısa bir sürede toparlanmış. Projenin bitimine 24 gün kala, 630.000 dolardan fazla para toplanmış. Bu sayede Monolith, oyuna daha fazla içerik koyacağının da sözünü verdi.

conan-boardgame-gorsel

Conan, aslında bir RPG oyununu anımsatıyor. 2 ile 5 kişi arasında oynanabilen Conan’da oyuncular, Overlord adı verilen yöneticiye karşı mücadele veriyor. Overlord, oyuncuların karşısına birçok farklı yaratık sunma yetkisine sahip. Oyuncular ise birbirinden güzel kahramanların rolünü üstlenerek bu yaratıkları alt etmeye çalışıyor.

İstenilen bütçenin bir hayli üzerine çıkıldığı için bol keseden kahraman seçebilme imkanınız olacak. Başta Conan olmak üzere, Robert E. Howard’ın dünyasından etkilenerek hazırlanmış kahramanlar mevcut. Hırsızlar Kralı Shevatas, büyü konusunda uzman Hadrathus, Tigress gemisinin kaptanı ve Kara Sahillerin Kraliçesi Belit, Belit’in sağ kolu ve ünlü dövüşçü N’Gora, Cadı Zelata, kılıç üstadı Valeria oyuncuları bekliyor.

İlginizi Çekebilir  White Wolf Storytellers Vault Açıldı!

ngora-conan-boardgame

Her bir karakterin kendine ait karakter kağıtları var. Oldukça güzel bir şekilde dizayn edilmiş bu karakter kağıtlarının yanı sıra, her birinin kendisine ait detaylı figürleri de var. Figürlerin gri tonunda olması biraz kötü bir karar olmuş. Ancak kutunun içerisinden onlarca figürün çıkıyor oluşu, bu kararı pek etkilemiyor.

Destekçiler 90 dolar karşılığında bu güzel kutu oyununa sahip olabilecekler. Aşağıdan da oyunun detayları hakkında paylaşılan videosunu izleyebilir, buradaki bağlantıyı kullanarak resmi Kickstarter projesine yakından bakabilirsiniz.