Çizgi Roman Haberleri

Yeni Batman Siyahi Olacak!

DC Comics tarafından yapılan duyuruda, John Ridley tarafından yazılacak yeni Batman serisinde, Gotham’ın Kara Şövalyesi Tim Fox olacak.

Bir süre önce söylentileri çıkan ve duyurusu beklenen önemli haber sonunda açıklandı. DC Comics’in yeni Batman serisinde büyük değişiklikler yapacağını söyleyen John Ridley, Kara Şövalye’nin siyahi olacağını onayladı.

Ridley’in ve DC Comics’in açıklamasına göre Bruce Wayne’in boşluğunu dolduracak kişi Lucius Fox’un oğlu Tim Fox olacak. Bu haber belli bir kesim okur tarafından tepkiyle karşılandığını da tahmin ediyor olabilirsiniz.

Yeni hikaye, gelecekteki fütüristik bir Gotham şehrinde geçecek. Tüm süper kahramanların tutsak edildiği ya da öldürüldüğü bir zaman anlatılacak. Batman de ölen süper kahramanlardan biri olacak. Tim Fox, Batman’in kostümünü giyip onun boşluğunu doldurmaya çalışacak.

Serinin yazarı John Ridley, “Çevremdeki insanlar yaptığım işten memnuniyet duyuyorlar. Benim için mutlu olduklarını dile getiriyorlar. Desteklerine minnettarım. Ancak eğri oturalım, doğru konuşalım; birçoğu 12 Yıllık Köle yerine Black Panther izlemeyi tercih edecektir.” sözlerine yer veriyor ve ekliyor:

Sıradaki Batman’i yazabilmek için yeni Batman’in siyahi olduğunu açıkça belirtmem gerekiyordu. Gezegen üzerindeki herkes bundan nefret edebilir, problem yaşayabilir, aşağılayabilir fakat takipçilerim ve ben bu fikre bayıldık.

John Ridley

Yeni Batman serisi Ocak 2021 tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Future State: The Next Batman serinin dört bölümden oluşması bekleniyor.

12 Years a Slave filminin senaryosunu hazırlayan John Ridley, yeni serinin ana senaristi olacak. Ona Nick Derington ve Laura Braga çizim becerileriyle yardımcı olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  DC, Superman'in 80. Yılını Bu Animasyonla Kutladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.