Çizgi Roman Haberleri

Watchmen’in Kanlı Gülen Yüz Sembolü Neredeyse Olmayacaktı

Watchmen çizgi romanını bizlere tanımlayan birkaç simge vardır. Dr. Manhattan‘ın mavi bedeni, Rorschach‘ın maskesindeki lekeler ve tabii ki Komedyen’in kanlı gülen yüz rozeti. Çizgi romanın kapağına dahi taşınan bu kanlı gülen yüz neredeyse Watchmen’de hiç yer almayacakmış!

Entertainment Weekly ile röportaj yapan Watchmen’in çizeri Dave Gibbons, gülen yüz rozetinin son anda, Komedyen karakterinin tasarlanmasından sonra çizgi romana eklendiğini söylüyor. Komedyen’in giydiği, karakterin askeri geçmişini yansıtan kamuflaj giysiler, Komedyen’in arkaplan üzerinde az görünür olmasına sebep oluyordu ve Gibbons, karaktere geniş omuzluk ve bir Amerikan bayrağı dışında bir şey koymaya karar verdi.

Komedyen’in karanlık geçmişi ve sert mizacına tezat oluşturabilecek bir ayrıntı eklemek istedi ve bu acımasız anti kahramana küçük bir gülümseme ekledi.

Gibbons, durumu şöyle açıklıyor;

“Eskiz çalışırken Komedyen’in üstüne küçük, sarı bir gülen yüz rozeti koymaya karar verdim. Çok dikkat çekmeyen küçük bir detaydı. Bu rengin ve sembolün ilginç bir zıtlık oluşturacağını düşündüm. İri ve karanlık bir karakter ve üzerinde küçük bir parça saçma renkli bir parıltı.”

Gibbons bu fikri Watchmen’in yaratıcısı Alan Moore‘a gösterdiğinde Alan Moore bu fikri çok sevdi. Hatta bununla kalmadı ve bu rozeti çizgi romanın önemli bir parçası yaptı. Sonrasında ise bu rozet, hepimizin de bildiği üzere Watchmen’in ana sembolü haline geldi.

Küçük bir detay hem bir çizgi romana hem de çizgi roman dünyasına neler katmış, değil mi?..

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy Hakkında Bilmediğiniz 7 Şey

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.