Çizgi Roman Haberleri

Vaiz Çizgi Romanı 1. Cildi Teksas Yolları Raflarda

DC Comics’in yetişkinlere yönelik çizgi romanlar basan alt markası Vertigo tarafından ilk olarak 1996 yılında yayınlanan Preacher çizgi romanı şimdi Vaiz adıyla Türkçe olarak raflarda. AMC kanalında dizisi de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Preacher ilk kez Türk okurlarla buluşuyor.

Garth Ennis ve Steve Dillon tarafından yaratılan çizgi roman, hem dini eleştirileri hem de bol küfürlü dili yüzünden ülkemizde yayınlanması zor bir eser olarak görünüyordu. İthaki Yayınları, sansürsüz olarak bu çizgi romanı Vaiz adıyla dilimize çevirdi ve cesurca bir tavır göstererek yayınladı.

İlgili Makaleler

Dünyada en çok satan çizgi romanlardan birisini Türkçe okuyacak olmak çok mutlu edici. Vaiz – Teksas Yolları isimli ilk cildinin arka kapak yazısı şöyle;

“VAİZİN VAKTİ GELMİŞTİ…”

Jesse Custer küçük bir kasaba rahibiydi ve yavaş yavaş inancını kaybediyordu… ta ki yarı melek, yarı şeytan bir yaratık olan Yaratılış onunla birleşene dek.

Eski sevgilisi Tulip ve İrlandalı alkolik bir vampir olan Cassidy ile birlikte Vaiz Jesse, Tanrı’yı bulmak için Teksas’ın yüreğinden New York’un kasvetli ruhuna doğru yolculuğa çıkacaktı.

Çizgi roman tarihinin en önemli serilerinden biri olan VAİZ’in ilk cildi; hızlı, sert ve kara mizahla birleşmiş: Teksas Yolları, Garth Ennis ve Steve Dillon birlikteliğinin benzersiz bir ürünü.

“Garth Ennis Vaiz’le birlikte Alan Moore, Neil Gaiman gibi efsanelerin arasına katılıyor. Steve Dillon’ın çizimleri de bu macerayı bir üst seviyeye taşıyor. Sinemaya gitmekten çok daha keyifli.”
– Kevin Smith

“Çizgi romanlar kitap haline dönmeye başladığından beri yazılmış en iyi şey.”
– Washington Post

“Tür içerisinde yazılmış en iyi eser.”
– Guardian

Çevirisini Emre Aygün’ün yaptığı 224 sayfalık Vaiz – Teksas Yolları çizgi romanı raflarda yerini aldı. İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tüm Star Wars Çizgi Romanları Çok Uygun Fiyata!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.