Çizgi Roman Haberleri

The Sword of Hyperborea Mini Serisi Geliyor

Hellboy‘un 2013’te çıkan B.P.R.D.: Hell On Earth #103 sayısında tanıttığı Hyperborea kılıcının geçmişini anlatan 4 sayılık çizgi roman serisi geliyor. 2022’de çıkacak The Sword of Hyperborea’yı Hellboy yazarı Mike Mignola yazacak.

B.P.R.D.: Hell On Earth serisinin 103. sayısında B.P.R.D. ajanı Howards’ın antik bir kılıç bulmasına tanık olmuştuk. Chicago’nun ortasında bulduğu bu kılıç Hyperborea’lılardan kalmıştı. Yani The Sword of Hyperborea idi. Aslında ajan Howards ve kılıcı ile Barbar Conan‘ın yaratıcısı Robert E. Howard‘a şapka çıkarıyorlardı sayıda. Nitekim Howards kılıca dokunduğu zaman zihni geçmişe yolculuk ediyor ve antik dönem barbarlarından Gall Dennar‘ın anılarını kazanıyordu. Okurlar o sayıdan beri kılıcın geçmişini ve Gall Dennar’ı merak ediyordu.

The Sword of Hyperborea

Merakımız artık son bulacak. 12 Ocak 2022‘de Dark Horse Comics 4 sayılık The Sword of Hyperborea mini serisi tamamen kılıcın anılarına odaklanacak. Üstelik kılıcın hikayesini okumak için önceki 103 sayıyı bilmemize de gerek olmayacak. Sadece bu mini seriyi okuyarak da hikayenin tadını çıkarabileceğiz. Zaten hikayeyi tadını çıkarılası isimler yazıyor: Hellboy’un yazarı Mike Mignola ve Rob Williams. Rob Williams bu seri ile Hellboy evrenine ilk adımlarını atıyor.

İlginizi Çekebilir  JBC Yayıncılık'tan Muhteşem Ağustos Çizgi Romanları

Biliyorsunuz ki Robert E. Howard’ın olduğu yerde H.P. Lovecraft da çok uzakta değildir. Belki seride Lovecraftian varlıklarla da karşılaşırız. Serinin kapağı sanki onun ipucunu veriyor.

Gördünüz mü? H.P. Lovecraft.

Seride kılıcın Hyperborea’dan Chicago’nun ortasına uzanan yolculuğunu öğreneceğiz. Her bir sayıda da kılıcın sahibi olan başka bir karakteri izleyeceğiz. Hikaye Hellboy ile aynı evrende (Mignolaverse?) geçecek ve evrenin geçmişine de ışık tutuyor olacak. Bu da heyecan verici bir haber. Çünkü Hellboy evreninin geçmişine dair nadiren bir şeyler öğrenebiliyoruz.

Görünen o ki Mignola ve Dark Horse artık çok sayılı çizgi roman serileri yerine kısa hikaye parçaları anlatan mini serileri tercih ediyorlar. Okurlar için böylesi serileri takip etmek çok daha kolay. Fakat bu kısalık talebi hikayelerin kalitesini olumsuz etkiler mi? Umarız etkilemez.

Kaynak: Screenrant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bol Ödüllü Saga Çizgi Romanı Türkçe Olarak Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.