Çizgi Roman Haberleri

Superman’e Açık Artırmada 112 Bin Dolar

Superman - Action Comics 309

1963 yılında basılan ve kapağında Clark Kent’in Devlet Başkanı John F. Kennedy olarak betimlendiği çizgi roman açık artırmada 112 bin dolara satıldı.

ABD’de 50 yıl önce yayımlanan Action Comics No:309, açık artırmada 112 bin dolara alıcı buldu.

ACTION COMICS No:309Hake’s Americana and Collectibles Müzayede Evi tarafından açık artırmaya çıkarılan 1963 tarihli çizgi romanı adının açıklanmasını istemeyen bir koleksiyoncunun aldığı öğrenildi.

Action Comics serisinin 309 numaralı dergisi olarak basılan çizgi romanın kapağında Superman’in kendini saklamak için kullandığı Clark Kent karakteri, Devlet Başkanı John F. Kennedy olarak betimlenmiş.

Curt Swan’in çizdiği kapakta el sıkışan Superman ile Clark Kent’in üzerinde “Asıl gizemli karakter kim?” ifadesi yer alıyor.

Hake’s Americana and Collectibles Genel Müdürü Alex Winter, derginin tesadüfen Kennedy’nin 22 Kasım 1963’te suikasta kurban gitmesinden sadece birkaç gün sonra yayımlandığını belirtti.

Winter, tesadüf nedeniyle çizgi romanın efsane haline geldiğini, açık artırmanın da özellikle Kennedy’nin ölümünün 50. yıl dönümünde yapıldığını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir  Mark Hamill, Hit Girl'ün Maceralarını Yazabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu