Çizgi Roman Haberleri

Stan Lee’ye Veda: Unutulmayacaksın Excelsior!

Marvel’ın çizgi roman dahisi, Spider-Man, X-Men, Hulk; Avengers’ın babası aslında Marvel Comics‘in süper kahramanı Stan Lee, 95 yaşında hayata gözlerini yumdu. Marvel ailesini ve sevenlerini yasa boğan haber Lee’nin kızı J. C. Lee‘nin avukatı tarafından açıklandı. Sabah saatlerinde Cedars-Sinai Sağlık Merkezi’ne kaldırılan Lee’nin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Yapılan açıklama başta Marvel olmak üzere Stan Lee’nin yarattığı dünyalara dokunmuş herkesi yasa boğarken FRPNET yazarlarını da derinden etkiledi.

 Marvel Efsanesi Stan Lee Hayata Veda Etti

Yazarlarımız Lee’ye şu sözlerle veda etti:

“Çocukluğum, farkında olmasam da onun yarattığı karakterleri okuyarak ve onun bana kattığı hayalleri kurarak geçti. Sonra yıllarca çizgi roman sektöründe editörlük yaptım ve onun çizgi romanlarını da yayınlama şansı buldum. O hiç farkında değildi ama sayesinde çok güzel dostluklar edindim, hayallerimde süper güçlerimle çok eğlendim, renkli hayaller kurdum. Hayalerimin ve hayalgücümün bu kadar büyük olmasında payı çok büyük. Unutulmayacaksın Excelsior.”
Kayra Keri Küpçü

“Üzerimde en çok hakkı olan insanlardan birisi, hayal gücümün baş mimarı. Bize kattığın her şey için minnettarız. Işıklar içinde uyu.”
Sencer Coşkun

“Çizgiromanlarla büyümüş birisi olarak Stan Lee’nin ölümünü -klişe de olsa- çocukluğumdan bir parçanın kopması olarak tabir edebilirim. Bizi yani okuyucuları önemsiyordu, seviyordu ve bize değer veriyordu. Soğuk Savaş’taki tarafların başkanları kendilerine “Özgür Dünyanın Lideri” diyorlardı, bizim özgür dünyamızın lideri de Stan Lee’ydi.
Bir gün illa ki bu kötü haberi alacağımızı biliyorduk ama yine de çok üzdü.
Hoşçakal…”
Ozan Gürbüz

“Huysuz ihtiyar şimdi tüm hikayeyi biliyor.”
– Özay Şen

“Cameolar öksüz kaldı. Tüm Marvel evreninin başı sağolsun.”
Can Ayas

“Stan Lee’yi yeni Marvel filmlerinde göremeyecek olsak da en büyük umudum mirasının aynı özenle korunması. Çizgi roman okurları için yeri asla dolmayacak bir figürü kaybettik.”
Ömer Şentürk

“Stan Lee, eşsiz hayal gücü ile yarattığı dünyalarda sonsuza kadar yaşayacak, efsane bir isim. Tüm çizgi roman severlerin başı sağolsun.”
Ece Yılmaz

“Geçmişte ve günümüzde olduğu kadar gelecekte de hayal gücümüzü besleyecek ve bizleri hayrete düşürecek harika dünyaların kapılarını açtığın için teşekkür ederiz. Hep kalbimizde olacaksın”
Algan Coşkun

“Hayal gücünden kağıda döktüğü her bir hayatı süper kahraman serilerine sığdırarak çizgi roman okurlarına sevdiren, eğlenceli bir hayatın nasıl olabileceğini bütün samimiliğiyle gösteren, ardında hayal etmenin ve çalışmanın gücünü kanıtladığı nesiller bırakan Stan Lee’nin kaybından büyük üzüntü duydum. Bıraktığı güzel miras körpe hayalleri beslemeye devam edecek. Huzurla uyusun.”
Banu Yapar

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Punisher Dizisinin İkinci Sezonu Ocak'ta Netflix'te

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.