Çizgi Roman Haberleri

Spider-Man’i Bize Sunan Amazing Fantasy, Açık Arttırmada Büyük Para Kazandırdı

amazing-fantasy-15-banner

Geçtiğimiz günlerde Heritage Auctions tarafından düzenlenen bir açık arttırmada yine bir çizgi roman yüksek bir fiyatla yeni sahibine kavuştu.

Değerlendirme kuruluşu CGC tarafından durumuna 9.4 puan verilen Amazing Fantasy #15, 454.100 dolara satıldı.

1962 yılının Ağustos ayında piyasaya çıkan Amazing Fantasy #15’i bu kadar değerli kılan şey, Spider-Man’in ilk kez bu çizgi romanda ortaya çıkması tabii ki. Stan Lee tarafından yazılan hikayenin çizimleri de Steve Ditko‘ya ait.

amazing-fantasy-15-spider-man

Kitabın sahibi Walter Yakabowski, New York’ta yaşayan bir koleksiyoncu. Kendisi 1980 yılında, aralarında Amazing Fantasy #15’in de olduğu yüksek kondisyonlu toplu bir çizgi roman alımı yapmış ve bu çizgi romanlar için 10.000 dolar ödemiş. Çizgi romanları alır almaz hemen güvenli bir kasaya koyup saklamış. Adam geleceğe yatırım yapmış, biz de hâlâ “Dedelerimiz şuradan bir arsa alsaymış zamanında,” diye hayıflanıyoruz… neyse. Gerçi o dönemde bile sadece Amazing Fantasy #15 için 1.200 dolar ödemiş.

2011 yılında, durumuna 9.6 puan verilmiş olan Amazing Fantasy #15 çizgi romanı 1.1 milyon dolara satılmıştı. 9.6 puan, CGC tarafından şimdiye kadar verilen en yüksek kondisyon puanı olarak biliniyor. O nedenle de bu kadar yüksek fiyata satılmış tabii. 2007 yılında ise yine 9.4 puanlık bir Amazing Fantasy #15 satılmıştı ve ona da 227.000 dolar ödenmişti. Yani 9 yılda değer iki katına çıkmış.

Siz de deponuzu, raflarınızı bir kontrol edin. Belki zenginsinizdir de haberiniz yoktur!

amazing-fantasy-15-cover

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.