Çizgi Roman Haberleri

Spider-Man Çizgi Romanının 1984 Yılına Ait Sayfası Rekor Fiyata Satıldı

Spider-Man’in 1984’te çıkan orijinal çizgi romanının bir sayfası, ABD’nin Teksas eyaletinde yapılan bir açık arttırmada rekor fiyata alıcı buldu.

Salgının başlamasından bu yana popüler kültüre ait ikonların açık arttırmaya çıkarılması, yükselen bir trend haline geldi, rekor fiyatlar ortaya çıktı. İşte bu durum Spider-Man çizgi romanında da yaşandı.

Film serilerine ve animasyonlara uyarlanarak bir fenomene dönüşen Spider-Man karakterinin ilk kez ortaya çıktığı 1984 yapımı çizgi roman, ABD’de yapılan bir müzayedede rekor fiyata satıldı.

3,36 Milyon Dolara Satıldı

Spider-Man’i ilk kez meşhur kostümüyle siyah beyaz gösteren, Mike Zeck tarafından yaratılan çizgi romanın tek bir sayfası açık arttırmada 3,36 milyon dolara alıcı buldu.

“Türünün Tek Örneği”

ABD’nin Teksas eyaletinde yer alan Heritage Müzayede Evi Başkan Yardımcısı Joe Maddalena, “Koleksiyoncular nostaljilerini satın alıyorlar. Modern sanat parçalarını satın almaktansa bunu tercih ediyorlar, çünkü bu, onlara bir modern sanat eserinden daha fazla şey ifade ediyor” dedi.

Maddalena ayrıca, Spider-Man’in orijinal çizgi roman sayfasını “türünün tek örneği” olarak tanımladı.

Kısa süre içinde bir başka benzer eseri daha açık artırmaya çıkaracaklarını söyleyen Maddalena, bunun Supermen’in orijinal kopyası olacağını söyledi. 1984’ten kalma orijinalbaskı, 3,18 milyon dolara satışa çıkarılacak.

Kaynak: ABC News

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Deli Gücük - Zifirname" Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.