Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Pathfinder Çizgi Romanı

Pathfinder Çizgi Romanı

pathfinder-banner

FRP oyuncularının yakından tanıdığı Pathfinder sisteminin çizgi roman serisi çıkıyor.

Dungeons & Dragons sisteminin değiştirilmesi ve geliştirilmesiyle Paizo tarafından çıkarılan Pathfinder sistemi RPG sistemi dışında hikayesiyle de dikkat çekiyor.

Pathfinder-cizgi-roman-kapak1Pathfinder dünyasının romanları ve hikayeleri Elaine Cunningham, Tim Pratt, James L. Sutter gibi ünlü yazarlar tarafından yazılıyor. Şimdi de bu dünyanın epik hikayeleri çizgi roman olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Vampirella, Dresden Files, A Game of Thornes, Red Sonja, Wheel of Time gibi çizgi roman serileri ile tanınan Dynamite Entertainment firmasının yayınlayacağı seri muhtemelen Jim Zubkavich tarafından yazılacak ve Andrew Huerta tarafından çizilecek.

Pathfinder-cizgi-romanSerinin ilk fasikülünde savaşçı Valeros, gizemli ve güzel büyücü Seoni ile elf hırsız Merisiel’in hikayesi anlatılacak.

Serinin ilk fasikülünün 2012 içinde yayınlanması düşünülüyor. İlk fasikül ile birlikte taktiksel bir harita ve poster hediye edileceği de söylentiler arasında.

Çıktığı günden bu yana FRP oyun sistemi ile pek çok ödül alan ve adından sıkça söz ettiren Pathfinder’ın çizgi roman hikayesinin de başarılı olacağını düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir  Süper Kahraman Olduğunuzu Öğrenseniz Ne Yapardınız?