Çizgi Roman Haberleri

Marvel’ın Muhteşem 75. Yıl Kutlaması

marvel-75-years

Marvel Comics, Ekim ayında 75. yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

Çizgi roman tarihinin en çok sevilen süper kahramanlarını bünyesinde barındıran Marvel Comics, Ekim ayında yayınlayacağı Marvel 75th Anniversary Celebration #1 ile harika bir işe imza atacak.

Marvel 75th Anniversary Celebration #1 sayısı ile eski yazarlar ve çizerler, yeni yazarlar ve çizerler ile biraraya gelerek sevdikleri veya kendi yarattıkları süper kahraman için bir hikaye kaleme alacaklar.

marvel_75_anniversary_celebration_1
Marvel 75th Anniversary Celebration #1 kapağı

Pek çok tanınmış çizgi roman karakterinin yaratıcısı Stan Lee, Batman çizgi film serisinin yapımcısı Bruce Timm ile birlikte “Captain America Foils the Traitor’s Revenge” hikayesini yeniden yaratacak. Bu Kaptan Amerika hikayesi, 1941 yılında Captain America Comics #3 sayısında yayınlanmış bir hikaye ve Stan Lee’nin de Marvel dünyasındaki ilk işi.

Batman ve Superman gibi çizgi romanların yazarlarından James Robinson ise, Daredevil ve Thor gibi hikayelerde çizerlik yapan Chris Samnee ile birlikte çalışarak The Fantastic Four hikayesi hazırlayacak.

Brian Michael Bendis ve Michael Gaydos ise yıllar önce yarattıkları Alias çizgi romanına geri dönecek ve Jessica Jones için bir hikaye hazırlayacaklar. Brian Michael Bendis, aynı zamanda farklı çizerlerle birlikte çalışarak Marvel’ın hiç yayınlamadığı seriler için çizgi roman kapakları tasarlayacak.

Spider-Man serisinin önemli isimlerinden olan yazar ve editör Tom DeFalco, yılların tecrübesi Stan Goldberg ve çini uzmanı Scott Hanna‘nın çizeceği Peter Parker hikayesinin yazarlığını yapacak.

Swamp Thing ve Wolverine hikayelerinden tanıdığımız Len Wein, usta çizer Paul Gulacy ile birlikte bir Wolverine hikayesine imza atacaklar.

64 sayfalık bir antoloji şeklinde çıkacak özel sayıda, hayatını kaybeden Marvel yazar ve çizerleri için de bir anma bölümü yer alacak.

Marvel’ın 75. yılı için hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.