Çizgi Roman Haberleri

Marvel Evreninde Bir İlk

marvel-characters-banner

X-Men karakterlerinden Northstar, erkek arkadaşına evlenme teklif ediyor. Bu evlilik Marvel evreninde bir ilk…

Marvel’ın dünyaca ünlü çizgi roman serisi X-Men’in bu hafta piyasaya çıkan sayısında, ekibin karakterlerinden Jean-Paul Beaubier, uzun zamandır birlikte olduğu erkek arkadaşına evlenme teklif edecek. Düğün ise haziranda.

Northstar olarak da bilinen Beaubier, insanüstü hızda hareket edip uçabilen bir Kanadalı. Northstar’ın gay olduğu 1992’de çıkan bir sayıda ortaya çıkmıştı.

Marvel Genel Yayın Yönetmeni Axel Alonso yaptığı açıklamada, ‘Astonishing X-Men No.50’ başlıklı sayıda Northstar’ın dizlerinin üzerine çöküp erkek arkadaşı Kyle Jinadu’ya evlenme teklif edeceğini belirterek, “Marvel evreni, bugüne kadar her zaman pencereden dışarı baktığınızda gördüğünüz şeyleri yansıtmıştır” dedi.

x-men-escinsel-cizgi-roman

Çizgi roman dünyasındaki bu evliliğin ABD Başkanı Barack Obama’nın 2 hafta önceki eşcinsel evlilikleri destekleyen açıklaması sonrasında hızlandığı yorumunu yapanlar oldu.

Batman de eşcinsel

batman-robin-endiseÇizgi roman dünyasında eşcinsel karakterlerin sayısı artıyor.

Batman ve Robin’in eşcinsel bir çift olduğu ve yayıncıların artık bunu açıklaması gerektiği savunuluyordu. Çizgi roman yazarı Grant Morrison ise bu tartışmalara iki ay önce nokta koymuştu. Playboy’a konuşan Morrison, Batman’in gay olduğunu söylemişti.Kaynak: NTVMSNBC

İlginizi Çekebilir  İthaki, Vaiz Serisinin Tüm Ciltlerini Yayınladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu