Çizgi Roman Haberleri

Joss Whedon’dan Yepyeni Buffy the Vampire Slayer Çizgi Romanı

Buffy the Vampire Slayer’ın yaratıcısı Joss Whedon‘dan bir süredir sessizliğini koruyordu. Şimdi Buffy the Vampire Slayer çizgi roman serisine ek bir çizgi roman geliyor.

Dizide Anthony Head’in canlandırdığı Rupert Giles karakterinin gençliğini göreceğimiz Giles isimli çizgi roman serisi, Dark Horse tarafından yayımlanacak.

İlk sayısı şubat ayında raflarda yerini alacak dört bölümden oluşacak Giles serisinde Joss Whedon ve Erika Alexander yazar olarak yer alıyor. Çizimler de DC Comics’in çeşitli serilerinde yaptığı çalışmalarla tanınan Jon Lam imzası taşıyacak.

Rupert Giles’ın 15 yaşındaki haline geri dönerek gizemli bir olayı araştırmak adına liseye gittiği bir macerayı konu edecek Giles hakkında açıklamalarda bulunan Whedon, serinin özellikle Amerika’da eğitim, ırkçılık ve sınıfsal ayrımlar üzerinde duracağını vurguladı. Henüz Buffy evreninden başka hangi karakterleri göreceğimiz konusunda bir açıklama yapılmış değil.

Yazarlardan Erika Alexander da hem Joss Whedon’la kendi yarattığı bir evrende çalışma şansı yakalamış olduğu için hem de Buffy hayranlarının favori karakterlerinden birinin sıra dışı bir macerasını kaleme aldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. 

İlk sayı Şubat ayında raflarda.

Kaynak: Comicbookresources, BantMag

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman'ın American Gods Eseri Şimdi de Çizgi Roman Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu