Çizgi Roman Haberleri

JBC Yayıncılık’tan Batman ve Hellboy

jbc-yayincilik-batman-hellboy

Batman, Umbrella Academy, Deadpool gibi çizgi romanları son zamanlarda dilimize kazandıran ve kaliteli baskıları ile neredeyse orijinalinden daha iyi iş çıkaran JBC Yayıncılık, Kasım ayında da bizi mutlu ediyor.

Kasım ayında Batman – Baykuşlar Şehri, Batman – Korkutma Taktikleri ve Mike Mignola’nın muhteşem eseri Hellboy – Geceyarısı Sirki eserlerini okuma fırsatı bulacağız.

İşte JBC Yayıncılık’tan Kasım ayında yayınlanacak çizgi romanlar.

Batman – Baykuşlar Şehri (Batman Volume 2 : City Of Owls)

BİR YÜZYILDAN DAHA UZUN BİR SÜREDİR, BAYKUŞLAR DİVANI GOTHAM ŞEHRİ ÜZERİNDE HÜKÜM SÜRDÜ – ETKİ ALANI SINIRSIZ, GÜCÜ ENGELLENEMEZ.

Batman Baykuslar Sehri - kapakBatman ile savaşana kadar.

Gotham’ın kanundışı koruyucusu Divan’ın pençesinden, zihni ve bedeni paramparça olmuş bir şekilde kurtulmayı başardı. Kara Şövalye yeni ve ölümcül saldırganlarıyla yaptığı düelloyu kazanmayı başardı fakat henüz savaşı kazanmış değil. Batman, Divan’ın fetih seferinin yalnızca ilk ayağıydı. Artık gözlerini çok daha büyük bir şeye diktiler: Gotham Şehri.

Hainler, Batman’in değer verdiği her şeyi tehdit edecekler: Gizli kimliği. Evi. Üsleri. Dostlarına ve düşmanlarına karşı olan inancı. Divan’ın ölümcül askerleri, Pençeler, onu yok etmek için peşine düştüğünde, Kara Şövalye ve müttefikleri kendilerini şimdiye kadar karşılaştıkları en tehlikeli yırtıcılar ile bir ölüm kalım savaşının ortasında bulacaklar.

BATMAN: THE CITY OF OWLS (BATMAN 8-12 arası sayıları ve BATMAN ANNUAL 1 bu ciltte toplanmıştır) yayınlandığı andan itibaren bir klasik olarak anılmaya başlanmış, Kara Şövalye’nin, Gotham Şehri’nin en eski ve en karanlık güçleriyle olan savaşının destansı öyküsü, New York Times çok satanlar listesinin 1 numarası olan yazar SCOTT SNYDER (AMERICAN VAMPIRE), çizer GREG CAPULLO (SPAWN) ve yetenekli misafir sanatçıların katılımıyla oluşan yaratıcı ekibin elinden çıkmıştır.

Yazar: Scott Snyder
Çizer: Greg Capullo
Çevirmen: Cenk Könül

Örnek sayfalar:


Batman – Korkutma Taktikleri (Batman – Detective Comics 2 : Scare Tactics)

Dedektif Kara Şövalye’nin Çevresinde Dönen Gizem Girdapları

Batman-Korkutma-Taktikleri-kapakBatman gibi giyinmiş, eli silahlı adamlar tarafından yapılan bir soygun. Morgda ortaya çıkan… ve aynı şekilde ortadan kaybolan, benzer görünümdeki bir dizi ceset. Bruce Wayne’in kendi kulesinde yapılan ve feci şekilde ters giden bir deney.

Birbirleriyle bağlantılı bu gizemlerin hepsi Mr. Toxic olarak bilinen korkunç bir katil tarafından yönetiliyor ve Gotham’ın -aynı zamanda da tüm dünyanın- kaderi tehlikeye giriyor.

Kara Şövalye, bu gizemi çözmekle uğraşırken aynı zamanda korku gazı sıkan Scarecrow’la, Arkham Akıl Hastanesi’ni basan Baykuşlar Divanı’yla ve Arkham’ın en tehlikeli hastalarından birinin yani karşısındakini hipnotize edebilen Black Mask’in kaçışıyla da baş edebilecek midir?

Batman: Gotham’daki en pişkin suçluların bile yüreğine korku salan bir dehşet sembolü. Peki, şehrin en korkunç süper kötülerinin çevirdikleri entrikalar, Kara Şövalye’yi bile korkutursa ne olacak? Mad Hatter, Black Mask, Scarecrow ve Baykuşlar Divanı; Mr. Toxic’in Gotham’ı tükenmiş çorak bir araziye çevirme girişimlerinde haberci işlevi görüyorlar.

BATMAN – DETECTIVE COMICS: KORKUTMA TAKTİKLERİ yazar/çizer TONY S. DANIEL (JUSTICE LEAGUE) tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca ED BENES (BATGIRL), SZYMON KUDRANSKI (PENGUIN: PAIN AND PREJUDICE) ile birçok farklı yazar ve çizer de bu esere katkıda bulunmuştur.

Yazar ve Çizer: Tony S. Daniel
Çevirmen: İlke Keskin


Hellboy – Geceyarısı Sirki (Hellboy: Midnight Circus)

Hellboy Gece Yarısı Sirki KapakParanormal Araştırma ve Savunma Bürosu’ndan kaçan genç Hellboy, cehennemden gelmiş olabilecek, garip ve fantastik bir sirke rastlar ama bu sirk göründüğü kadar masum değildir. Hellboy’un gençliğini anlatan en güzel hikayelerden biridir.

 

 

 

 

 

Yazar: Mike Mignola
Çizer: Duncan Fegredo
Çevirmen: Cenk Könül

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.