Çizgi Roman Haberleri

George R.R. Martin, Üzerinde Çalıştığı Çizgi Roman Projesini Duyurdu

Hayranlarının Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin son kitabını bitirmesini beklediği George R.R. Martin, Game of Thrones‘un Westeros‘unu yaratmadan önce aklında olan yeni bir çizgi roman üzerinde çalıştığını ifade etti. 

Ünlü yazar, serinin son kitabını yazarken aynı zamanda Voyaging isimli çizgi roman serisinin de hikayesi üzerinde çalıştığını bildirdi. 

Daha ortada Jon Snow yokken; çevre sorunlarını çözmek için galaksiyi dolaşan uzun boylu, kel, bir kedi aşığı olan Haviland Tuf vardı.

George R.R. Martin, en çok Game of Thrones dizisine ilham olan Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarıyla tanınır. Martin, bu seri ortaya çıkmadan önce hem bilimkurgu hem de fantezi alanında uzun bir kariyere sahipti. 1970’lerde ve 80’lerde sık sık ele aldığı karakterlerden birisi, “son derece uzun boylu, kel, çok solgun, aşırı kilolu, soğuk, vejetaryen, kedi seven ama başka türlü yalnız bir uzay tüccarı” olan Haviland Tuf‘du.

Haviland Tuf – Çizim: Derek Stenning

Tuf yanlışlıkla, 30 kilometre uzunluğundaki gelişmiş ekolojik mühendislik yeteneklerine sahip çok güçlü bir savaş gemisi olan ve “Tohum Gemisi” olarak adlandırılan Ark’ın efendisi oluyor. Birkaç rüşvetçi ve pislikle yapılan bir anlaşmanın ardından işler ters gidiyor. Tuf galaksiyi dolaşıyor, çevre sorunları olan gezegenlere hizmetlerini sunuyor ve bazen kendi çözümlerini empoze ediyor.

Birkaç Haviland Tuf kısa öyküsü 1986 tarihli Tuf Voyaging kitabında toplanmıştır. Martin, Not a Blog isimli blog sayfasında yazarken daha fazla Haviland Tuf hikayesi yapmak istediğinden bahsetti ve, “ama ne yazık ki, diğer romanlar ve televizyon ve Buz ve Ateşin Şarkısı ortaya çıktı. Ne olursa olsun, onları yazmaya hiç fırsatım olmadı,” dedi.

Ancak şimdi Martin, sanatçı Raya Golden‘ın Tuf hikayesi The Plague Star‘ı uyarlayacağını duyurdu. İşte resmi açıklama:

George R.R. Martin ve Raya Golden’ın Voyaging Birinci Cilt: The Plague Star (Veba Yıldızı), Tuf Voyaging’in çizgi roman uyarlamasının ilk cildi, Martin’in kendi bilimkurgu evreni Thousand Worlds’de (Bin Dünya) geçen kısa öykü derlemesi, Raya Golden tarafından uyarlanacak ve resimlenecek. Bir grup olası uzay haydutu, anlaşılmaz bir galaktik şöhret ve servet (ancak hayatta kalabilirlerse) içeren gizemli bir görevde, Ten Speed Press’teki Kaitlin Ketchum’a kadar takip eder.

Hatta bazı erken çizimleri mevcut

Martin bunun ön çizim olduğu konusunda uyarıyor, “ama bence [karakterler] senaryoyu bitirdikten sonra üzerinde çalışacağım son versiyonlara oldukça yakın.” diye ekliyor.

Martin, “Bin Dünyalar hikayeleri yüz yıllara, ışık yıllarına yayılıyor. Hikayelerin kendi kahramanları, kötü karakterleri, efsaneleri ve renkli karakterleri var” dedi.

Dünyamıza da Haviland Tuf lazım, bakalım yeni maceralarda neler göreceğiz.

Kaynak: Winter is Coming

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Taht Oyunları Çizgi Roman Cilt 3 Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.