Çizgi Roman Haberleri

Flash ve Green Lantern Yeniden Doğdu!

flash-green-lantern

Arkabahçe Yayıncılık, DC Comics’in New 52 serisine geçişinde önemli rol oynayan iki çizgi roman olan Green Lantern: Yeniden Doğuş ve The Flash: Yeniden Doğuş kitaplarını yayınladı.

Bu iki maceradan sonra DC Evreni bir daha eskisi gibi olmayacaktı.

Hem muhteşem iki maceraya ve bu kahramanların geri dönüşlerine hem de DC Evreni’nin yeniden doğuşuna tanık olun!

Green Lantern: Yeniden Doğuş

Hal Jordan, aralarındaki en büyük Green Lantern’dı; ta ki şok edici bir biçimde itibarını yitirene kadar. Şimdi, yazar Geoff Johns ve çizer Ethan Van Sciver’in ellerinden çıkan, bu büyüleyici günahtan arınma hikayesine tanıklık edin!

green-lantern-yeniden-dogus-kapakKORKUSUZ

Hal Jordan her zaman bir kahramandı. Evrensel barışı sağlamanın izinde zümrüt rengi iradesini uygulamaya koymak için tüm Dünyalılar arasından, Sektör 2814’ün Green Lantern’ı seçilmişti. Ancak Coast City’nin yok oluşunu engellemede başarısız olduğunda korku, Hal Jordan’ın kalbini ele geçirerek tüm eylemlerini yozlaştırdı. İradesi artık kendisine ait değildi. Şimdi ise; ruhu için verdiği mücadele galaksinin ve bu galaksiyi yakıp yok etmeye çalışan şeytani gücün kaderini belirleyecek. Ve sadece Hal Jordan, ışığını evren boyunca yayıp En Karanlık Geceyi En Aydınlık Güne çevirme gücüne sahip.

Bu muhteşem hikaye; DC Comics’in en büyük kahramanlarından birini tekrardan popüler kılan satış rekorları kırmış mini seriyi, Geoff Johns’un seriyle ilgili ilk teklifini, Ethan Van Sciver’den nadir çizimleri ve The New York Times’ın En Çok Satan Yazarları’ndan Brad Meltzer’in (IDENTITY CRISIS, The Book of Fate) önsözünü içeriyor.

Yazar: Geoff Johns
Çizer: Ethan Van Sciver
Çeviri: Emre Taşkıran
Editör: Kayra Keri Küpçü
Sayfa: 176 – Renkli


The Flash: Yeniden Doğuş

Barry Allen, nam-ı diğer Flash. Doğumu, Gümüş Çağı’nı başlatıp kainatı kozmik krizden korurken kahramanca ölmesi onu efsane yaptı.

flash-yeniden-dogus-kapakBarry şimdi diğer bir krizle tekrar hayat bulsa da yaşayan en hızlı adam dünyaya ayak uydurmakta zorlanıyor. Flash’ın mirasının muhafaza edildiğini gören Barry’nin aklındaki tek şey hayatında çözemeyi başaramadığı tek sırrı -annesinin öldürülmesi- açığa kavuşabilmektir.

Ama Barry’nin nasıl geri döndüğünü hâlâ belli değil. Barry, Sürat Kuvveti’nden -tüm Speedsterlar’ın gücünün kaynağı olan boyut ötesi enerji alanı- kaçabilirken diğer kahraman ve kötüler neden bunu başaramadı? Diğer Speedsterlar’ın yanındayken Barry’nin geçirdiği tuhaf dönüşümün kaynağı ne? Ve hepsinden önemlisi Barry’ye kim tekrar hayat verdi… Ve Flash tekrar yok edilebilmek için mi diriltildi?

Geoff Johns ve Ethan Van Sciver -büyük beğeni toplayan Green Lantern: Yeniden Doğuş’un arkasındaki ekip- yeteneklerini DC Evreni’nin en büyük kahramanlarından biri için de konuşturarak tüm zamanların tüm Flashlar’ın tekrar verdiler.

Flash: Yeniden Doğuş, yazar Geoff Johns’un Barry Allen-Flash’ı müthiş şekilde yeniden diriltişi.
– Entertainment Weekly

(Ethan Van Sciver’in) çizimlerine bakmaya doyum olmuyor. Pek çok sayfası yırtılıp duvara yapıştırılmayı hak ediyor.
– IGN

Bunlar çizgi roman yazarları için önemli anlardır ve bu da Geoff Johns’un önemli anı.
– Los Angeles Times Hero Complex

Yazar: Geoff Johns
Çizer: Ethan Van Sciver
Çeviri: Sinan Ural
Editör: Kayra Keri Küpçü
Sayfa: 168 – Renkli

İlginizi Çekebilir  Sığınak Kafe'den ALS Hastalarına Fantastik Destek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu