Çizgi Roman Haberleri

Flaneur Comics Çizgi Roman Atölyesi Başlıyor!

flaneur-atolye-banner

Geçtiğimiz yıl içerisinde yayıncılık hayatına başlayan Flaneur Comics, Türkçe’ye bağımsız, yeraltı çizgi romanları kazandırmaya devam ediyor. Kadıköy’deki ufak dükkanda başlayan macera, yeni bir boyut kazanıyor.

Flaneur Comics, 6 ay sürecek bir atölye programına başlıyor. Bu atölyede, çizgi roman dünyasına katkıda bulunmak isteyen çizerlere, ayrıntılı dersler verilecek. Kurgu ve çizim teknikleri verilecek bu atölyeye Yıldırım Örer önderlik edecek.

flaneur-atolye-resimBir başka yan atölyede ise Tunç Pekmen ve Ozan K. ile yürütülecek projede, okumalar ve karşılaştırmalar yapılacak. Çizgi roman yazımının incelikleri, meraklıları ve öğrenmek isteyenleriyle buluşacak.

Bu isimlerin yanı sıra birçok profesyonel çizer de, konuşmacı olarak atölyeye katılacak. Böylece interaktif bir çalışma ortamı hazırlanacak.

Flaneur Comics, atölye projesi hakkında şunları söylüyor:

“Flaneur Atölye, her şeyden önce, çizgi roman alanında çalışmakta olan / çalışmak isteyen yetenekli çizerlerin birbirleriyle daimi bir dirsek teması içinde bulunabilecekleri bir ortam oluşturmayı ve bir çizgi roman senaryosunun “hayal” edilme sürecinden, tasarımına ve yapıtın basılmasına kadar arkasında durabilecek, güvenilebilir bir merkez olmayı hedefliyor. Atölye aynı zamanda, hal-i hazırda çizgi roman hikayesi üzerine çalışan, ancak çalışmayı “bitirme” konusunda sorun yaşayan çizerlere de destek olmayı amaçlıyor. Deneyimli çizerlerin danışmanlığında, Flaneur’ün de profesyonel desteğiyle, bu çalışmalar albüm olarak yayın programına dâhil olabilecek. Yetenekli Türkiyeli çizerleri uluslararası platforma taşıyacak bir köprü oluşturmak Flaneur’ün başat amaçlarından biri.”

6 aylık atölye çalışması sonlandığında, katılımcıların oluşturduğu bir Flaneur Yıllığı derlenecek ve piyasaya sürülecek. Ekim ayı sonunda Kadıköy Akademi Kitabevin’de başlayacak atölyeye katılmak için flaneuratolye@gmail.com adresine başvuru yapılması gerekiyor.

Detaylı bilgi için flaneuratolye.blogspot.com adresine ulaşılabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.