Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Eisner Ödülleri 2016 Adayları Belli Oldu

Eisner Ödülleri 2016 Adayları Belli Oldu

eisner-award-banner

Çizgi roman dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Eisner Ödülleri‘nin bu seneki adayları belli oldu.

Çizgi romancılar arasında bir efsane haline gelmiş Will Eisner’ın anısına her sene dağıtılan ödüllerin bu sene yirmi yedincileri sahiplerini bulacak. Birinciler ise 10 Temmuz 2015’te düzenlenecek olan San Diego Comic-Con’da açıklanacak.

eisner-awards

Adayların tam listesi:

En İyi Kısa Hikaye

“Black Death in America” – Tom King ve John Paul Leon (Vertigo/DC)
“Hand Me Down” – Kristyna Baczynski (Fanfare Presents)
“It’s Going to Be Okay” – Matthew Inman (theoatmeal.com/comics/plane)
“Killing and Dying” – Adrian Tomine (Drawn & Quarterly)
“Lion and Mouse” – R. Sikoryak (First Second)

En İyi Tek Sayı

A Blanket of Butterflies – Richard Van Camp ve Scott B. Henderson (HighWater Press)
I Love This Part – Tillie Walden (Avery Hill)
Mowgli’s Mirror – Olivier Schrauwen (Retrofit/Big Planet)
Pope Hats #4 – Ethan Rilly (AdHouse)
Silver Surfer #11: “Never After” – Dan Slott ve Michael Allred (Marvel)

En İyi Devam Eden Seri

Bandette – Paul Tobin ve Colleen Coover (Monkeybrain)
Giant Days – John Allison, Lissa Treiman, ve Max Sarin (BOOM! Box)
Invincible – Robert Kirkman, Ryan Ottley, ve Cliff Rathburn (Image/Skybound)
Silver Surfer – Dan Slott ve Michael Allred (Marvel)
Southern Bastards – Jason Aaron ve Jason Latour (Image)

En İyi Sınırlı Seri

Chrononauts – Mark Millar ve Sean Murphy (Image)
The Fade Out – Ed Brubaker ve Sean Phillips (Image)
Lady Killer – Joelle Jones ve Jamie S. Rich (Dark Horse)
Minimum Wage: So Many Bad Decisions – Bob Fingerman (Image)
The Spire – Simon Spurrier ve Jeff Stokely (BOOM! Studios)

En İyi Yeni Seri

Bitch Planet – Kelly Sue DeConnick ve Valentine De Landro (Image)
Harrow County – Cullen Bunn ve Tyler Crook (Dark Horse)
Kaijumax – Zander Cannon (Oni)
Monstress – Marjorie Liu ve Sana Takeda (Image)
Paper Girls – Brian K. Vaughan ve Cliff Chiang (Image)
The Unbeatable Squirrel Girl – Ryan North ve Erica Henderson (Marvel)

Erken Yaştakiler İçin En İyi Yayın (8 yaşa kadar)

Anna Banana and the Chocolate Explosion – Dominque Roques ve Alexis Dormal (First Second)
Little Robot – Ben Hatke (First Second)
The Only Child – Guojing (Schwartz & Wade)
SheHeWe – Lee Nordling ve Meritxell Bosch (Lerner Graphic Universe)
Written and Drawn by Henrietta – Liniers (TOON Books)

Çocuklar İçin En İyi Yayın (9-12 yaş)

Baba Yaga’s Assistant – Marika McCoola ve Emily Carroll (Candlewick)
Child Soldier: When Boys and Girls Are Used in War – Jessica Dee Humphreys, Michel Chikwanine, ve Claudia Devila (Kids Can Press)
Nathan Hale’s Hazardous Tales: The Underground Abductor – Nathan Hale (Abrams Amulet)
Over the Garden Wall – Pat McHale ve Jim Campbell (BOOM! Studios/KaBOOM!)
Roller Girl – Victoria Jamieson (Dial Books)
Sunny Side Up – Jennifer Holm ve Matthew Holm (Scholastic Graphix)

Ergenler İçin En İyi Yayın (13-17 yaş)

Awkward – Svetlana Chmakova (Yen Press)
Drowned City: Hurricane Katrina and New Orleans – Don Brown (Houghton Mifflin Harcourt)
March: Book Two – John Lewis, Andrew Aydin, ve Nate Powell (Top Shelf/IDW)
Moose – Max de Radiguès (Conundrum)
Oyster War – Ben Towle (Oni)
SuperMutant Magic Academy – Jillian Tamaki (Drawn & Quarterly)

En İyi Mizah Yayını

Cyanide & Happiness: Stab Factory – Kris Wilson, Rob DenBleyker ve Dave McElfatrick (BOOM! Studios/BOOM! Box)
Deep Dark Fears – Fran Krause (Ten Speed Press)
Sexcastle – Kyle Starks (Image)
Step Aside, Pops: A Hark! A Vagrant Collection – Kate Beaton (Drawn & Quarterly)
UR – Eric Haven (AdHouse)

En İyi Dijital/Webcomic

Bandette – Paul Tobin and Colleen Coover (Monkeybrain/comiXology)
Fresh Romance – Janelle Asselin (Rosy Press/comiXology)
The Legend of Wonder Woman – Renae De Liz (DC Digital)
Lighten Up – Ronald Wimberly (The Nib), thenib.com/lighten-up-4f7f96ca8a7e#.u45ffr3l1
These Memories Won’t Last – Stu Campbell, memories.sutueatsflies.com/

En İyi Antoloji

Drawn & Quarterly, Twenty-Five Years of Contemporary, Cartooning, Comics, and Graphic Novels – Tom Devlin (Drawn & Quarterly)
Eat More Comics: The Best of the Nib – Matt Bors (The Nib)
24 x 7 – Dan Berry (Fanfare Presents)
Mouse Guard: Legends of the Guard, vol. 3 – David Petersen (BOOM! Studios/Archaia)
Peanuts: A Tribute to Charles M. Schulz – Shannon Watters (kaBOOM!)

Gerçek Hikayeden Esinlenen En İyi İş

The Arab of the Future: A Childhood in the Middle East, 1978–1984 – Riad Sattouf (Metropolitan Books)
Displacement: A Travelogue – Lucy Knisley (Fantagraphics)
Hip Hop Family Tree, Book 3: 1983–1984 – Ed Piskor (Fantagraphics)
Invisible Ink: My Mother’s Secret Love Affair with a Famous Cartoonist – Bill Griffith (Fantagraphics)
March: Book Two – John Lewis, Andrew Aydin ve Nate Powell (Top Shelf/IDW)
The Story of My Tits – Jennifer Hayden (Top Shelf/IDW)

En İyi Grafik Albüm (Yeni)

Long Walk to Valhalla – Adam Smith ve Matthew Fox (BOOM!/Archaia)
Nanjing: The Burning City – Ethan Young (Dark Horse)
Ruins – Peter Kuper (SelfMadeHero)
Sam Zabel and the Magic Pen – Dylan Horrocks (Fantagraphics)
The Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage – Sydney Padua (Pantheon)

En İyi Grafik Albüm (Yeniden Baskı)

Angry Youth Comics – Johnny Ryan (Fantagraphics)
Roses in December: A Story of Love and Alzheimer’s – Tom Batiuk ve Chuck Ayers (Kent State University Press)
The Less Than Epic Adventures of TJ and Amal Omnibus – E. K. Weaver (Iron Circus Comics)
Nimona – Nicole Stevenson (Harper Teen)
Soldier’s Heart: The Campaign to Understand My WWII Veteran Father – Carol Tyler (Fantagraphics)

En İyi Arşivlik Koleksiyon/Proje – Bant Çizgi

Beyond Mars – Jack Williamson and Lee Elias, edited by Dean Mullaney (IDW/LOAC)
Cartoons for Victory – Warren Bernard (Fantagraphics)
The Complete Funky Winkerbean, vol. 4 – Tom Batiuk, edited by Mary Young (Black Squirrel Books)
The Eternaut – Héctor Germán Oesterheld and Francisco Solano Lòpez, edited by Gary Groth and Kristy Valenti (Fantagraphics)
Kremos: The Lost Art of Niso Ramponi, vols. 1 and 2, edited by Joseph P. Procopio (Picture This/Lost Art Books)
White Boy in Skull Valley – Garrett Price, edited by Peter Maresca (Sunday Press)

En İyi Arşivlik Koleksiyon/Proje – Çizgi Roman

Frank Miller’s Ronin Gallery Edition, edited by Bob Chapman (Graphitti Designs/DC)
P. Craig Russell’s Murder Mystery and Other Stories Gallery Edition, edited by Daniel Chabon (Dark Horse)
The Puma Blues: The Complete Saga – Stephen Murphy, Alan Moore, Michael Zulli, Stephen R. Bissette ve Dave Sim (Dover)
Walt Disney’s Uncle Scrooge and Donald Duck: The Don Rosa Library, vols. 3–4, edited by David Gerstein (Fantagraphics)
Walt Kelly’s Fairy Tales, edited by Craig Yoe (IDW)

Uluslararası Materyalin En İyi Amerikan Edisyonu

Alpha . . . Directions – Jens Harder (Knockabout/Fanfare)
The Eternaut – Héctor Germán Oesterheld and Francisco Solano Lòpez (Fantagraphics)
A Glance Backward by Pierre Paquet and Tony Sandoval (Magnetic Press)
The March of the Crabs – Arthur de Pins (BOOM! Studios/Archaia)
The Realist – Asaf Hanuka (BOOM! Studios/Archaia)

Uluslararası Materyalin En İyi Amerikan Edisyonu – Asya

Assassination Classroom, vols. 2–7 – Yusei Matsui (VIZ)
A Bride’s Story – Kaoru Mori (Yen Press)
Master Keaton, vols. 2–4 – Naoki Urasawa, Hokusei Katsushika ve Takashi Nagasaki (VIZ)
Showa, 1953–1989: A History of Japan – Shigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)
A Silent Voice – Yoshitoki Oima (Kodansha)
Sunny – Taiyo Matsumoto (VIZ)

En İyi Yazar

Jason Aaron, Southern Bastards (Image), Men of Wrath (Marvel Icon), Doctor Strange, Star Wars, Thor (Marvel)
John Allison, Giant Days (BOOM Studios!)
Ed Brubaker, The Fade Out, Velvet, Criminal Special Edition (Image)
Marjorie Liu, Monstress (Image)
G. Willow Wilson, Ms. Marvel (Marvel)

En İyi Yazar/Çizer

Bill Griffith, Invisible Ink: My Mother’s Secret Love Affair with a Famous Cartoonist (Fantagraphics)
Nathan Hale, Nathan Hale’s Hazardous Tales: The Underground Abductor (Abrams)
Sydney Padua, The Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage (Pantheon)
Ed Piskor, Hip-Hop Family Tree, vol. 3 (Fantagraphics)
Noah Van Sciver, Fante Bukowski, Saint Cole (Fantagraphics)

En İyi Çizgici/Çinici veya Çizgici/Çinici Ekibi

Michael Allred, Silver Surfer (Marvel); Art Ops (Vertigo/DC)
Cliff Chiang, Paper Girls (Image)
Erica Henderson, Jughead (Archie), Unbeatable Squirrel Girl (Marvel)
Joëlle Jones, Lady Killer (Dark Horse), Brides of Helheim (Oni)
Nate Powell, March, Book Two (Top Shelf/IDW)

En İyi Renkçi/Multimedya Sanatçısı (İç çizim)

Federico Bertolucci, Love: The Tiger and Love: The Fox (Magnetic Press)
Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
Carita Lupattelli, Izuna (Humanoids)
Dustin Nguyen, Descender (Image)
Tony Sandoval, A Glance Backward (Magnetic Press)

En İyi Kapak Çizeri

David Aja, Hawkeye, Karnak, Scarlet Witch (Marvel)
Rafael Albuquerque, Ei8ht (Dark Horse), Huck (Image)
Amanda Conner, Harley Quinn (DC)
Joëlle Jones, Lady Killer (Dark Horse), Brides of Helheim (Oni)
Ed Piskor, Hip-Hop Family Tree (Fantagraphics)

En İyi Renklendirme

Laura Allred, Lady Killer (Dark Horse); Silver Surfer (Marvel); Art OPS (Vertigo/DC)
Jordie Bellaire, The Autumnlands, Injection, Plutona, Pretty Deadly, The Surface, They’re Not Like Us, Zero (Image); The X-Files (IDW); The Massive (Dark Horse); Magneto, Vision (Marvel)
Elizabeth Breitwiser, The Fade Out, Criminal Magazine, Outcast, Velvet (Image)
John Rauch, The Beauty (Image); Batman: Arkham Knight, Earth 2: Society (DC); Runaways (Marvel)
Dave Stewart, Abe Sapien, BPRD Hell on Earth, Fight Club 2, Frankenstein Underground, Hellboy in Hell, Hellboy and the BPRD, (Dark Horse); Sandman: Overture, Twilight Children (Vertigo/DC), Captain America: White (Marvel), Space Dumplins (Scholastic Graphix)

En İyi Harfleme

Derf Backderf, Trashed (Abrams)
Steve Dutro, Blood-C, Midnight Society, Plants vs Zombies (Dark Horse)
Lucy Knisley, Displacement (Fantagraphics)
Troy Little, Hunter S. Thompson’s Fear and Loathing in Las Vegas (Top Shelf/IDW)
Kevin McCloskey, We Dig Worms! (TOON Books)

Çizgi Roman Konulu En İyi Periyodik Yayın

Alter Ego, edited by Roy Thomas (TwoMorrows)
Back Issue, edited by Michael Eury (TwoMorrows)
Comic Riffs blog by Michael Cavna, washingtonpost.com/news/comic-riffs/
Hogan’s Alley, edited by Tom Heintjes (Hogan’s Alley)
Jack Kirby Collector, edited by John Morrow (TwoMorrows)

Çizgi Roman Konulu En İyi Kitap

Harvey Kurtzman: The Man Who Created Mad and Revolutionized Humor in America – Bill Schelly (Fantagraphics)
King of the Comics: One Hundred Years of King Features Syndicate, edited by Dean Mullaney (IDW/LOAC)
Only What’s Necessary: Charles M. Schulz and the Art of Peanuts – Chip Kidd and Geoff Spear (Abrams ComicArts)
Out of Line: The Art of Jules Feiffer – Martha Fay (Abrams ComicArts)
Will Eisner: Champion of the Graphic Novel – Paul Levitz (Abrams ComicArts)

En İyi Bilimsel/Akademik Çalışma

The Blacker the Ink: Constructions of Black Identity in Comics and Sequential Art, edited by Frances Gateward and John Jennings (Rutgers)
Boys Love Manga and Beyond: History, Culture, and Community in Japan, edited by Mark McLelland et al. (University Press of Mississippi)
Graphic Medicine Manifesto – M. K. Czerwiec et al. (Penn State University Press)
Superheroes on World Screens, edited by Rayna Denison and Rachel Mizsei-Ward (University Press of Mississippi)
Unflattening – Nick Sousanis (Harvard University Press)

En İyi Yayın Tasarımı

Beyond the Surface, designed by Nicolas André, Sam Arthur, Alex Spiro ve Camille Pichon (Nobrow)
The Eternaut, designed by Tony Ong (Fantagraphics)
Eventually Everything Connects, designed by Loris Lora, Sam Arthur, Alex Spiro ve Camille Pichon (Nobrow)
King of the Comics: One Hundred Years of King Features Syndicate, designed by Dean Mullaney (IDW/LOAC)
Only What’s Necessary: Charles M. Schulz and the Art of Peanuts, designed by Chip Kidd (Abrams ComicArts)
Sandman Gallery Edition, designed by Graphitti Designs and Josh Beatman/Brainchild Studios (Graphitti Designs/DC)

Batman v Superman Filmine Bir de Efektler Olmadan Bakın
HEX: Shards of Fate Kart Oyunu Şimdi Steam'de!