Çizgi Roman Haberleri

Çizgi Dünyasında Yeni Bir Soluk – Tapir Mizah Dergisi Çıkıyor!

tapir-dergi

Yepyeni bir mizah, çizgi roman ve karikatür dergisi olan Tapir, yayın hayatına başlıyor.

Mizah dünyasının yaratıcı ve önemli ismi Fatih Solmaz’ın başı çektiği proje 12 Haziran 2014’ten itibaren tüm gazete bayilerinde bulunabilecek. Ayrıca dergi ekibiyle konuştuk, çok yakında fantastik içeriklerle de yayın hayatına devam edecekler.

Tapir ekibi, dergiyi şöyle tanımlıyor;

BİLDİĞİNİZ MİZAH DERGİLERİNİ UNUTUN DEMİYORUZ. UNUTMAYIN AMA TAPİR SON 50 YILDIR ALIŞTIĞINIZ MİZAH DERGİLERİNDEN EPEY FARKLI BİR MİZAH DERGİSİ OLARAK YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR…

“Başka türlü bir şey benim gülmek istediğim” diyenler için alternatif olacak bir dergi Tapir.

tapir-gorsel12 Haziran 2014 tarihinde gazete bayi ve satış noktalarında yerini alacak Aylık Mizah Dergisi Tapir, formatıyla ve içeriğiyle sadece Türkiye’de değil, Dünya’da bir ilk olacak. Fotoğraf, grafik tasarım, fotoşop ve yazıyla alışıldık mizah dergilerinden farklı bir anlatım dili sunacak. Tapir, çizgiye karşı bir tavır sergilemeyip, sadece fotograf görselliğiyle 48 sayfalık bir mizah dergisi olacak. Tapir, bu konuda oldukça başarılı olduğunu hatta bir çok noktada çizgi komikliğinin üzerine bile çıktığını iddia ediyor.

MİZAH DERGİSİ’NDE BİR İLK…

Başta Penguen Mizah dergisi olmak üzere birçok dizi, sinema senaryolarından tanıdığımız mizahçı Fatih Solmaz yönetiminde çıkacak bu yeni formatlı aylık mizah dergisinde; Cem Davran, Wilco Van Herpen, Mansur Ark, Murat Serezli, Renan Bilek, Metin Uca, Orhan Aydın, Bülent Şakrak, Ömer Duran, Ebru Şahin gibi ünlü simalar da rol aldı. Oyunculuklarını fotoğraf makinesi karşısında ve bilgisayar fotoşopunda sınadılar. Tapir Dergisi’nin logosunu da ünlü karikatürist Bahadır Baruter hazırladı.

Peki kimler emek veriyor Tapir’e?

Cesur diliyle Yiğit Karaahmet, sıra dışı açıklamalarıyla bazen herkesin söylediğinin tam tersini cesaretle söyleyen Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Mizah yazılarıyla gazetelerden dergilerden tanıdığımız Şükrü Yavuz, Mizahçı senarist Kemal Kenan Ergen, Hakan Köksal, Şok Haber’in yaratıcısı İlker Arslan, Beyaz Show’un uzun yıllar yazarlığını yapmış Güray Ölgü, Bobiler Org’un başarılı montecisi Taner bey abi, mizahçı Emre Özbay, Lombak ve Kemik dergilerinin usta çizeri Tolga Sümer, Yönetmen Faruk Karaçay, sosyal medyada mizahıyla fenomene dönüşmüş Kılavuz Karga ve isimlerini ilk defa duyacağımız genç yetenekler, genç mizahçılar.

Normalde mizah dergisi haberleri yapmıyoruz ancak Tapir’i takip etmenizde fayda var çünkü gelecek sayılar çok daha fantastik olacak. Bizden söylemesi!

Tapir dergisine yayın hayatında başarılar diliyoruz.

İlginizi Çekebilir  The Nightmare Before Christmas Manga Olarak Devam Edecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu