Çizgi Roman Haberleri

Brian K. Vaughan, Yürüyen Ölüler Serisinde Yazar Olacak

the-walking-dead-banner

Yürüyen Ölüler (The Walking Dead) çizgi romanı dünyanın en çok satan çizgi romanlarından birisi. 12 yıldır yayınlanan çizgi roman, yaratıcısı Robert Kirkman‘dan başkası tarafından hiç yazılmadı. Fakat şimdi çizgi roman yazımının başarılı ismi Brian K. Vaughan seriye el atabilir.

Saga ve Y: Son Adam gibi başarılı ve bol ödüllü eserlerin yazarı Vaughan, Robert Kirkman’ın yaratıp yazdığı seriye ilk kez farklı bir tat katmaya hazırlanıyor!

Image Expo’da yapılan açıklamaya göre bu çalışma uzun süreli değil sadece bir sayılık bir çalışma olacak. Bu birliktelik, Image Comics ve Panel Syndicate’in ortak çalışmasının bir parçası olarak yer alacak.

Brian Vaughan’ın kurduğu Panel Syndicate sitesinde “istediğin kadar öde” sistemiyle çizgi roman satılıyor. Vaughan’ın yazdığı Private Eye isimli çizgi roman da bu anlaşma sonucunda Image Comics tarafından basılı olarak yayınlanacak.

walking-dead-comic

Brian K. Vaughan’ın yazacağı Yürüyen Ölüler sayısı da yine aynı site üzerinden “istediğin kadar öde” mantığı ile Kasım ayında satışa çıkacak.

Hem Saga hem de Yürüyen Ölüler çizgi romanlarının ülkemizdeki yayıncısı olan Marmara Çizgi bu sayıyı basılı hale getirirse Türkçe olarak keyifle okuruz. (Duy bizi Marmara Çizgi!)

Panel Syndicate sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  J.J. Abrams, Yeni Spider-Man Çizgi Romanında Ana Karakterlerden Birini Öldürdü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu