Çizgi Roman Haberleri

Batman En Müthiş Çizgi Roman Kahramanı Seçildi

batman-logo

Kara şövalye Batman, Spiderman ve Superman gibi çizgi roman kahramanlarını geçerek tüm zamanların en cool süper kahramanı seçildi.

Batman’in kemerinde yer alan aletleri belki Superman veya Spiderman’in olağanüstü güçleriyle karşılaştırmak doğru olmayacaktır fakat Gotham City’nin pelerinli koruyucusu Kara Şövalye Batman tüm zamanların en müthiş çizgi roman kahramanı seçildi.

Çizgi Roman Kahramanları (Comic Heroes) dergisi, aslında bir milyarder olan Bruce Wayne’in herkesten gizleyerek yaşattığı Yarasa Adam’ını en muhteşem süper kahraman olarak seçti. Yarasa Adam “Batman”i sırasıyla Örümcek Adam (Spiderman) ve Superman takip etti. Aslında süper kahraman sıralaması sürekli yapılıyor.

2008 yılında Empire dergisi Superman’i birinci seçerken o listede Batman ikinci, Alan Moore’un şeytan çıkartan John Constantine’i ise üçüncü olmuştu. IGN’in yaptığı bir listede ise en tepede Superman yer almıştı.

batman-comicBatman En Süper Kahraman

Comic Heroes editorü Jes Bickham, Batman’in 1. seçilmesinin şaşırtıcı olmadığını belirtiyor. Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılan Batman ilk kez Detective Comics’in 1939 yılı 27. sayısında okuyucusuyla buluşmuş. Yarasa kostümlü, gizemli, korkutucu Batman, o yıldan itibaren okuyucusunun gönlünde taht kurmuştu. Bu gizemli, karmaşık ve ilginç süper kahraman belki de süper kahramanlar arasında en “cool”u ve de tek ‘uşak’ sahibi olanıydı.

Süper gücü olmayan süper kahraman konseptiyle; aklı, karizması ve fiziksel yetenekleriyle zorlukların üstesinden gelen Batman, karanlık, trajik ve çatışmalı kişiliğine rağmen üstünlüğünü hissetirmeyi başaran bir süper kahraman olarak da ön plana çıkıyordu. En iyi kostüme en iyi ekipmana sahip olması da cabasıydı.

Batman’ in korkutucu ve garip düşmanlarının bile çizgi roman dünyasının unutulmazları arasında yer almayı başarması ve modern çizgi roman aleminde eşine rastlanmayan bir suç geçit töreni sunması da Batman’i bu sefer listenin belki de hakkettiği ilk sırasına oturttu.

Comic Heroes seçimi tüm zamanların en muazzam 10 süper kahramanı:

1. Batman (Yarasa Adam)
2. Spider-Man (Örümcek Adam)
3. Superman
4. Wolverine
5. Judge Dredd (Yargıç Dredd)
6. Tenten
7. Captain America
8. Wonder Woman
9. The Spirit
10. The Thing

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.