AYBABTUÇizgi Roman Haberleri

Batman: Dünya Antolojisine Türk Yazar ve Çizer Dokunuşu

Tüm dünyadan yazar ve çizerleri bir araya getirecek olan Batman: Dünya antolojisine Türkiye‘den de katkı var! Jedbang Collectibles imzasıyla yayınlanacak çizgi romanda Ertan Ergil ve Ethem Onur Bilgiç isimleri de yer alacak.

DC Comics konusunda gerçekleştirdiği özel baskı atılımlarıyla, Türk çizgi roman okurlarının sıkı takipçisi olduğu Jedbang Collectibles’ten (JBC Yayıncılık) sürpriz bir haber var. Batman: Dünya isimli özel ciltli yeni bir antoloji ile birlikte tüm dünyadan yazarlar ve çizerler buluşup kendi ülkelerinde geçen Batman hikayeleri anlatacak.

Kuzey Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Polonya, Meksika, Brezilya, Çin, Kore ve Japonya ülkelerinin katkılarıyla hazırlanacak olan Batman: Dünya, 14 Eylül 2021 tarihinde çıkışını yapacak. Bu çizgi roman içerisinde Jedbang kurucususu ve sahibi Ertan Ergil yazarlık rolünü üstlenirken, çizer olarak Ethem Onur Bilgiç yer alacak. Her ülke için özel bir kapak hazırlanacak.

Jedbang Collectibes, Batrman: Dünya tanıtımına ise şöyle yer vermiş:

Batman Dünya Türkiye Kapak / Ethem Onur Bilgiç

DC Comics yayımcısı ve yaratıcı direktörü Jim Lee, antoloji hakkında şunları söylüyor: “Batman, özellikle son yıllarda tüm dünyada tanınan gerçek bir popüler kültür ikonu hâline geldi. Batman: Dünya aracılığıyla DC, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına Batman’in bir kurgusal karakterden ibaret olmadığını, dilleri ve sınırları aşan mucizevi bir olguya dönüştüğünü göstermeyi amaçlıyor.”

Antolojinin açılış hikâyesi, yazar Brian Azzarello ve çizer Lee Bermejo’dan (Batman: Lanet, Joker, Luthor) oluşan ödüllü ikilinin hazırladığı bir öyküyle başlıyor. “Küresel Şehir” adlı bu hikâyede Batman, Gotham’da geçirdiği zamanla birlikte, şehri ve içinde yaşayan insanları her türlü tehditten korumak için yaptıkları üzerinde derin düşüncelere dalıyor. Ancak Kara Şövalye, köprülerin, ara sokakların ve gökdelenlerin ötesine baktığında adalet çağrısının sınır tanımadığını, her yerde düzeltilmesi gereken bir yanlış olduğunu fark ediyor. Azzarello ve Bermejo’nun hikâyesi, çizgi roman dünyasının en seçkin uluslararası isimleri tarafından anlatılan ve Batman’in geçmişten günümüze uzanan maceralarını kronolojik bir sırayla ele alan bir dizi hikâyenin de önünü açıyor.

Daha fazla detaylı bilgi için Jedbang.com adresine göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Red Kit İstanbul'da!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.