Çizgi Roman Haberleri

Arkabahçe Yayıncılık’tan Daredevil ve Iron Man

arkabahce-daredevil-iron-man

90’lı yılların sonlarında Marvel’ın DC Comics’in ve Vertigo’nun çizgi romanlarını başarılı bir şekilde yayınlayan Arkabahçe Yayıncılık, yayın günlerine geri dönüyor.

Daha önceleri V for Vendetta, Spider-Man, X-Men, Batman, Constantine gibi çizgi romanları basan Arkabahçe, geri dönüşünü Daredevil ve Iron Man ile yaptı.

Birkaç sene önce Beşiktaş Çarşısı’nda Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı’nı açarak dünyanın çizgi romanını okuyucularla buluşturan Arkabahçe, geçen sene de İzmir’de bir şube açtı. Yakaladığı ivmeye yayıncılığı yeniden ekleyen Arkabahçe, harika çizgi romanlarla döndü.

Daredevil: İkinci Adam – Cilt 1

Daredevil’ın 2003 yılında Brian Michael Bendis’le Alex Maleev’in çizgi roman dünyasının en önemli ödülü olan Eisner’ı kazanmalarını sağlayan bu  uzun soluklu macerası ile  sizleri Hell’s Kitchen dünyasına çağırıyoruz.

daredevil-ikinci-adamBay Silke adındaki gizemli adam kim?

Wilson Fisk’in adamlarını ayaklandırıp Kingpin’i alt etmelerini nasıl başarıyor?

Fisk’in karısı ve oğlu, adamlarının ayaklanmasında nasıl bir rol oynuyor?

Silke’nin darbesiyle avukat Matt Murdock’ın peşine kiralık katillerin takılmasının bağlantısı ne?

Her bölümde şaşırtıcı ve sürpriz gelişmelere tanık olacağınız, Daredevil’ı beklenmedik noktalara taşıyacak uzun bir maceraya hazır mısınız?

Bu kitapla birlikte  sadece Daredevil değil çizgi roman tarihinde tanık olunan en iyi hikayelerden birinin de temelleri atılıyor.
Korkusuz Kırmızı, Hell’s Kitchen’da sizleri bekliyor!

Yazar: Brian Michael Bendis
Çizer: Alex Maleev
Çeviren: Burç Üner


Iron Man – Beş Kabuş

iron-man-bes-kabusIron Man 2.0 burada – ve onu yapan da Tony Stark değil.

Ezekiel Stane sahne alıyor ve kafasını babası Obadiah’ın intikamını almaya takmış. Babasından daha acımasız ve on kat daha akıllı olan genç Stane, Stark’ın beş kâbusunun bir araya gelmiş hali. Stark teknolojisini bir anda yüzlerce insanı katledebilecek bir silaha dönüştürmesi Iron Man’in kazanması gereken bir satranç mücadelesini başlatıyor.

Invincible Iron Man, Tony Stark ve onun süper kahraman kimliğini Hollywood’un bir numarası yapan aşırı havalı karakterizasyonunu içeren, aksiyon ve gerilim dolu yepyeni bir çizgi roman.

Yazar: Matt Fraction
Çizer: Salvador Laroca
Çeviren: Onur Kaya


Daredevil: İfşa – Cilt 2

daredevil-ifsaMatt Murdock’ın en büyük sırrı bir gazeteye satıldığında, Daredevil’ın gizli kimliğini bütün dünya öğreniyor.

Korkusuz, hayatını geri almak için ne kadar ileri gidecek?

Daredevil serisi,2003’te En iyi Devam Eden seri dalında Eisner Ödülü’nü almasının yanında ,Bendis’in 2002 ve 2003’te üst üste iki yıl En İyi yazar ödülünü almasındaki de en önemli etkendi. 2003’te ayrıca elinizde tuttuğunuz bu ciltle Bendis ve Maleev En İyi Serileştirilmiş Hikaye dalında da Eisner Ödülü’ne aday oldular.

Frank Miller dengini buldu.
– IGN

Yazar: Brian Michael Bendis
Çizer: Alex Maleev
Çeviren: Burç Üner

 

Bizden duymuş olmayın ama yakın zamanda Vertigo’nun Fables serisini de Arkabahçe etiketiyle raflarda görebiliriz! :)

İlginizi Çekebilir  Ekim Ayında En Çok Satan 100 Çizgi Roman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu