Çizgi Roman Haberleri

Çizgi Roman Dünyasında Amerikan – Türk Birlikteliği

efsun-coverMarvel Comics, Dark Horse, DC Comics, Image gibi firmaları tüm dünya ile birlikte bizler de ülkemizde heyecanla takip ediyoruz. Batman, Spiderman, X-Men, Haunt, Hellboy gibi serilerin yanısıra edebi ağırlıklı çizgi romanlar da çokça okunuyor ülkemizde.

Bununla birlikte Yıldıray Çınar, Mahmud A. Asrar, Kutlukhan Perker gibi çizerlerin Amerikan çizgi roman sektöründe önemli bir yer edinmesi de göğsümüzü kabartan başka bir önemli nokta. Şimdi, bir Türk yazar ve bir Türk sanatçı tarafından yaratılmış yeni bir kahraman, Amerikalı ustaların da müdahil olduğu bir süreçte maceradan maceraya koşmaya hazırlanıyor.

Murat Mıhçıoğlu tarafından yaratılmış olup görselliği çizer Ergün Gündüz tarafından tasarlanan, hikayesinin Rodeo’dan tanıdığımız Murat Mıhçıoğlu tarafından yazıldığı kadın kahraman “Efsun” karakterini Amerikalılar çok sevdi. Conan’ı çizgi romana uyarlaması ile tanınan, Marvel’ın eski yöneticilerinden Roy Thomas‘ın Murat Mıhçıoğlu ile birlikte yazmakta olduğu öykü, Fantastic Four ve Deathlok gibi çalışmaları ile tanınan Rich Buckler tarafından çizilecek ve ilk Efsun kitabında yer alacak.

efsun2efsun1“Efsun” çizgi romanı Kült Prodüksiyon’un bir projesi ve farklı ülkelerde farklı yayıncıların logosuyla karşımıza çıkabilecek. Murat Mıhçıoğlu’nu ve Ergün Gündüz’ü de bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, devamını diliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.