HaberlerOyun Haberleri

Civilization: Beyond Earth ile Uzaya Gitmiyoruz, Kaçıyoruz!

civilization-beyond-earth

Firaxis Games firmasının uzun süredir üzerinde çalıştığı, Civilization serisine yeni bir bakış açısı sunan Civilization: Beyond Earth ile insanlar uzaya yerleşmek için yolculuğa hazırlar.

Hem Civilization serisinin devamı gibi görünen hem de 1999 yılında çıkmış olan Alpha Centauri oyunun halefi kabul edilen oyun, düşündüğümüzden biraz farklı görünüyor.

Civilization: Beyond Earth, Civilization oyununda uzaya çıkarak Space Victory başarımı ile oyunu kazanmamızın sonrasını konu alıyor. Üstün teknolojiye sahipseniz ve bilimsel araştırmalarınız diğer toplumların önünde ise uzaya ilk aracı siz gönderebilir ve Civilization oyununda Space Victory elde edebilirsiniz. Bu durumu hepimiz büyük bir başarı olarak görmüşüzdür ancak yeni Civilization: Beyond Earth videosu, uzaya çıkmanın bir tercih değil aslında zorunluluk olduğunu gözler önüne serdi.

civilization-beyond-earth-launch

Yeni videoda görüyoruz ki insanlar uzaya gitmiyorlar, dünyadan kaçıyorlar. Civilization oyununda genelde hep büyük resme dikkat ediyoruz. Oyunda ileri yıllara doğru geldikçe yeryüzünde kirlilik ve mutsuzluk artıyor, nükleer silahlar kullanılıyor. Biz bu duruma hep yukarıdan baktığımız için halkın neler yaşadığını hep gözden kaçırıyorduk; artık biliyoruz.

Oyundaki uzaya çıkış bir ütopya değil, aslında bir distopyaymış. İnsanların keyfi olarak uzaya çıkışı değil, yaşamak için dünyadan kaçışıymış. Bunları görünce Civilization oyununda yaptığım Space Victory başarımlarını hatırladım ve üzüldüm doğrusu.

Bu videoyu izledikten sonra, Civilization teknolojisine bakışınız bir daha eskisi gibi olmayacak.

YouTube player

civilization-beyond-earth-satin-al

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  2016 Nebula Ödülleri Adayları Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.