Haberler

Chewbacca, Polis Tarafından Yakalanıp Gözaltına Alındı

chewbacca-banner

Ukrayna’da dün gerçekleşen yerel seçimlerde Odessa’da Star Wars serisinin kurgusal karakterlerinden Chewbacca kostümlü şahıs propaganda yasağını deldiği için gözaltına alındı.

Ukrayna’da Star Wars serisi karakterlerinden Chewbacca sokağa indi, oy istedi ama polis tarafından yaka paça göz altına alındı! İlk önce dört polisin müdahale ettiği Chewbacca kostümlü adam, polis sayısının artmasıyla çareyi teslim olmakta buldu. Chewbacca karakterine bürünen şahıs zorla polis aracına bindirildi.

Chewbacca çıkarıldığı mahkemede “Toplum düzenini bozma ve polise karşı koymak,” suçlarından dolayı 170 grivna (yaklaşık 8 dolar) idari para cezasına çarptırıldı. Duruşmaya da Chewbacca kostümü ile giren şahıs Star Wars hayranı olduğunu, Darth Vader ile fotoğraf çektirmek için seçim bölgesine geldiğini söyledi. Polisin kimlik sorması üzerine tartışma çıktığın beyan etti.

chewbacca

Chewbacca ile polisin mücadelesi ise amatör kameralara yansıdı. Chewbacca’nın desteklediği “Blok Darth Vader” siyasi partisi, Ukrayna’da bugün yapılan yerel seçimler öncesinde ilginç bir seçim kampanyasına imza atmıştı.Komünizmin sembollerinden Lenin heykelini Darth Vader’e çevirmişti. Chewbacca, heykel açılışına da katılmıştı. Ukrayna Merkez Seçim Komisyonu, “Blok Darth Vader” siyasi partisine 10 Eylül’de yerel seçimlere resmen katılmasına izin vermişti.

Bana sorarsanız, “Let the Wookie win!

İlginizi Çekebilir  Mandalorian, Disney+'ın En Çok İzlenen İçeriği Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu